Gültekin Avcı Kimdir ?

Gültekin Avcı Kimdir
Paylaş
 

Balıkesir’in Sındırgı ilçesi nüfusuna kayıtlı Gülten Avcı 17 Ağustos 1969 yılında doğdu. İlköğretimini babasının polis olması nedeniyle Sapanca, Diyarbakır ve İzmir’de tamamladı. Lise eğimini 1986 yılında İzmir Karataş Lisesinde tamamladı. 1990 yılında 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında İzmir Adli Yargı Hakim ve Savcı sınavını kazanarak Savcı adayı olarak göreve başladı. 1993 yılı ve 1997 yılları arasında Konya Hadim Hakimliği, 1997 yılı ve 1998 yılları arasında Gümüşhane Kürtün Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Savcı Gültekin Avcı, 1998-2001 yılları arasında Konya Karapınar Cumhuriyet Savcılığı 2001 – 2003 yılları arasında ise Siirt E Tipi Terör Cezaevi ve Basın Savcılığı, 2003 yılı ve 2005 yılları arasında Muğla Ortaca Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

İzmir Bayındır Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken yaptığı açıklamalar ve yazdığı kitaplar nedeniyle beklenmedik bir şekilde Kars’a tayin edildi. Kars’ta Ağır Ceza üyesi olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Gültekin Avcı Kamu Yönetimi, Askeri Bürokrasi, Devlet, Strateji, Tarih, Terörizm ve istihbarat üzerine araştırmalar yapmaktadır.

İstihbarat Teknikleri – Aktörleri – Örgütleri ve Açmazları kitabının ve İstahbarat Oyunları, Doğu’nın İstilası ve Karanlık İlişkiler kitaplarının yazarı Gültekin Avcı, Hidayet Karaca avukatlığını yaparken İzmir’de “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs”, “terör örgütünü kurma ve yönetme” ve “devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme” suçlarından tutuklandı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak