Gülşen Kimdir ?

Gülşen-Kimdir
Paylaş
 

Gülşen Bayraktar, 28 Mayıs 1976 yılında İstanbul’un güzel semtlerinden bir tanesi olan Çapa’da doğmuştur. Henüz daha 5 yaşındayken müziğe karşı olan ilgisi keşfedildi. İlk bestesini ise 1992 yılında, 16 yaşındayken yaptı. Bir akşam sahne alırken Özkan ve Serap Turgay tarafından beğenildi, albüm teklifi aldı. Teklifi kabul etmesinin ardından ise çalışmalara hız kesmeden başlanıldı.

1996 yılında ise ilk albüm olan Be Adam piyasaya çıkmış oldu. Bu albümün çıkış parçası ise Gel Çarem olarak belirlenmişti. Slow bir parça olmasına rağmen çok büyük bir ses getirdi. 1997 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde en iyi kadın sanatçı salında aday olmasının ardında da Prestij Müzik ile anlaşmaya vardı. Burada ikinci albümü olan Erkeksen çıktı.

Bu albüm ilki kadar başarılı değildi. Prestij Müzik batarken çıkan üçüncü albüm Şimdi de istenilen başarıyı yakalayamadı. 2004 yılında ise Erol Köse ile yaptığı anlaşmanın sonrasında Of… Of… adını verdiği dördüncü albümünü çıkartı. Bu albüm çok kısa bir sürede Gülşen’in tekrardan zirveye çıkmaya başladı. Albümün en büyük özelliklerinden bir tanesi de sanatçının tekrardan eski dönemlerindeki enerjisine ulaşmaya başlamasıydı. 2005 yılında ise Yurtta Aşk Cihanda Aşk isimli 5. albüm çıkmış oldu.

Albüm içerisindeki Canın Sağolsun isimli parça ise o dönemin radyolarda en fazla çalınan ve beğenilen şarkılardan bir tanesi oldu. 2007 yılında çıkan Mucize isimli albüm ise Gülşen tarafından izin alınmadan yayınlandı. Aynı senenin içeriesinde Ama Bir Farkla isimli albümünü çıkarttı.

2009 yılına gelindiği zaman 7. albüm Önsöz’ü çıkartı ve sonrasında müziğe 3 yıl ara verdi. 2012 yılına gelindiği zaman ise Gülşen yeni imajı ile insanların karşısına çıktı. Ozan Çolakoğlu’nun albümünde bulunan Seyre Dursun Aşk isimli şarkıyı seslendirdi. Yılın en iyi albümlerinden bir tanesi olan Beni Durdursan Mı? isimli albüm ise 2013 yılında çıktı. 100.000 satış rakamına ulaşan bu albüm sonrasında ise iki yıl boyunca yeni albüm hazırlığına girişti. 2015 yılına gelindiği zaman ise Bangır Bangır isimli albümünü hayranlarının beğenisine sundu.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak