Gülben Ergen Kimdir ?

Gülben-Ergen-Kimdir
Paylaş
 

Türkiye’nin bilinen ve adından her zaman çokça söz ettiren ünlülerinden birisi olan Gülben Ergeni 25 Ağustos 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Gülben Ergen, ortaokulı Erenköy Kız Lisesi’nde, lise eğitimini de Kadıköy Ticaret Lisesi’nde tamamlamıştır. 1987 yılında Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Sinema Yıldızı Yarışması’na katılan Gülben Ergen, 16 yaşındayken bu yarışmadan ikincilik elde etmiştir. Lise eğitimini tamamladıktan sonra da mankenlik kariyerine başladı.

Mankenlik kariyerinin haricinde ilk sinema deneyimini de 1988 yılında çekilen Biz Ayrılamayız sinema filmiyle yaşadı. Bu filmde başrolü Bülent Ersoy üstlenmiştir. Sinema kariyerine devam eden Ergen, 1988 yılında yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı Deniz Yıldızı filminde başrol alarak tamamlamıştır. Kariyerinde bu denli başarıları elde ederken kendisinden beş yaş büyük olan ağabeyini geçirdiği trafik kazasında kaybetmiş ve derin bir yas içerisine girmiştir.

Bir süre mankenlik kariyerine ara veren Gülben Ergen 1994 yılında dönemim meşhur gazinolarından olan Maksim Gazinosu’nda İbrahim Tatlıses’in kadrosunda çıkmaya başlamış ve devamında İbrahim Tatlıses’in Haydi Söyle adlı şarkısının klibinde de oynamıştır. İbrahim Tatlıses ile olan bağları her geçen gün kuvvetlenen sanatçı daha sonraları İbrahim Tatlıses’in yönetmenliğini üstlendiği Fırat dizisinde oynadı.

Gülben Ergen oldukça başarılı bir kariyer izlerken 2004 yılının Eylül ayında Yılmaz Erdoğan’ın abisi Mustafa Erdoğan ile dünya evine girdi. Bu evliliğinin ardından 2007 yılında bir erkek çocuğu oldu ve adını da Atlas koydu. Daha sonra 20 Haziran 2009 tarihinde basında sıkça yer alan doğum haberi ile gündeme geldi ve Mustafa Erdoğan’dan ikiz çocuklarını dünyaya getirdi. İkizlerin isimleri ise Ares ve Güney oldu. Başarılı kariyeri ile birlikte evliliği maalesef sürmedi. 2012 yılında eşi Mustafa Erdoğan ile karşılıklı olarak anlaşarak boşandılar. Bunun beraberinde Gülben Ergen 27 Eylül 2014 tarihinde Habertürk TV’nin Genel Yayın Yönetmeni olan Erhan Çelik ile dünya evine girdi. Kariyeri boyunca 14 albüm ve birçok şov programında görev alan Gülben Ergen, birçok hayır kurumuna da bağışlarıyla gündeme geldi. Ayrıca son olarak 2015 yılında ülkemizde TV8 ekranlarında yayınlanan Rising Star Türkiye ses yarışmasında jüri olarak görev aldı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak