Gül Gölge Saygı Kimdir ?

Gül-Gölge-Saygılı-Kimdir
Paylaş
 

Ekranların güzel ve sevilen yüzü Gül Gölge Saygı, 1981 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini İzmir’de devam ettiren Saygı, orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. Üniversite eğitimi almak için de İstanbul Bilgi Üniversiresi’ne giden Saygı, burada Film ve Televizyon Programcılığı eğitimi almıştır. Daha 18 yaşındayken ülkemizde düzenlenmiş olan Türkiye Güzellik Yarışması’na katılmıştır. Burada oldukça dikkat çeken sunucu finalistler arasında yerini almıştır.

Kariyerinin en dikkat çeken yıllarını ise Çiçek Taksi dizisinde oynadığı yıllarda çekmiştir. Bu dizinin haricinde de izleyenlerinin karşısına Yapayalnız ve Köpek filmleriyle çıkmıştır. Ayrıca birçok dizide de yardımcı oyuncu rolüyle görev almıştır. Özel hayatıyla kendinden yıllar boyunca söz ettiren Gül Gölge Saygı, bir zamanlar Elif Gönlüm ve Açelya Akkoyun ile yaşadığı problemler dillerden düşmemişti. Gül Gölge’nin ikili ile yaşadığı problemler ise basına her zaman ‘’ Yuva Yıkma’’ olarak yansımıştı. Birbirleriyle olan atışmaları ve özel hayatlarındaki sorunlarla gündemden düşmeyen ünlüler kervanında kendine yer eden Gül Gölge Saygı, ünlüler cemiyetinde yıllardır boy göstermektedir.

Özel hayatında bu kadar sorunla mücadele ederken Doğan Grup eski başkan yadımcısı Murat Saygı ile evlenmiş ve bu evlilikten de Ali ve Emir adından iki çocuğu dünyaya gelmiştir. Oğullarının dünyaya gelmesiyle beraber sunmuş olduğu televizyon programlarından ayrılan Saygı, şov dünyasına uzun bir ara vermiştir. Özel hayatına yönelik gerçekleştirilen programlarda ise ‘’ Eğer uygun bir proje bulursam her an tekrar şov dünyasına dönüş yapabilirim ‘’ demiş ve kapıları hep aralık bırakmıştır. Şuan Emirgan’da oldukça lüks bir villada yaşamını sürdüren Gül Gölge Saygı, birçok yardım programında yer almıştır.

Yıllar geçmesine rağmen güzelliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyen Gül Gölge Saygı, 1,80 cm’lik boyuyla beraber herkes tarafından dikkat çekmektedir. Modayı da oldukça yakından takip eden Gül Gölge Saygı, birçok ünlü firma ile çalışmakta ve dönemsel olarak piyasaya sürülen ürünlerin tanıtımında ön sıralarda rol almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda adL firmasının düzenlemiş olduğu tanıtımlarda rol alan Gül Gölge Saygı, mankenlikle ilgili tüm becerilerini sergilemiş ve takipçilerine çok güzel pozlar vermiştir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak