Grup İmera Kimdir ?

Grup İmera Kimdir ?
Paylaş
 

2014 yılının başında Hüseyin Ulusan, Merve Yavuz, Berat Bayraktar ve Yıldıray Yanlı tarafından Trabzon müziğini daha geniş kitlelere yaymak amacıyla kuruldu. Grubun ismi “Ne isim koyabiliriz ?” sorusuna verilen cevaplardan Rumca “Gün” anlamına gelen İmera” kelimesi seçilerek Grup İmera olarak çıkış yaptılar.

Grup İmera “Ena” isimli albümlerini 2014 yılında birbirinden güzel 13 Karadeniz şarkısı ile çıkardılar. Veda, İmerefera, Seda Yolu, Ayı İzi, Eşref Bey diğer parçaları ile güzel bir çıkış yakalayarak karadeniz müziğini bir çok kişiye sevdirdiler.

Grubun Solistleri Merve Yavuz, Hüseyin Ulusan
Back Vokal / Klasik ve Akustik Gitar Yıldıray Yanlı,
Back Vokal / Kemençe, Berat Bayraktar
Tulum Cem Yazıcı,
Perküsyon Barış Engin,
Klavye Murat Sönmez

6 kişilik genç grup 2015 yılında bazı parçalarına klip çekerek yazılı ve görüntülü basında isimlerinden sık sık bahsedilir oldular. Yüzlerce bilinmeyen karadeniz şarkısının olduğunu ve her birinin birbirinden güzel olduğunu ifade grup üyeleri karadeniz müziğine gönül vererek onu daha iyi yerlere getirmek istediklerini söylüyorlar.

İmera Grup Logosu Hakkında:

Grup logosunun da Karadeniz’e özgü olduğunu ifade eden Merve Yavuz, “Logomuzda İmera’nın ilham aldığı üç önemli unsuru kullandık. Sümela tasviri tarihimizi, yeşil renkteki ağaçlarda Karadeniz’in doğasını, mavi renkte deniz ise, Karadeniz’i temsil etmektedir. Bu üç unsur ışığının ardından doğan İmera, ‘Her gün bir hikaye Karadeniz’de’ düşüncesi ile coğrafyamızın tozlu tarihinde kimsenin el sürmediği, kaybolmaya yüz tutmuş ezgileri ve hikayeleri ortaya çıkarmayı, korunmaya değer otantik yapısı ile müziği korumayı kendine hedef edinmiştir” diye konuştu. Yavuz, İmera’nın çok yakında halkla buluşacağını söyledi.


  • Site Yorum

3 adet yorum var.

  1. LEYLA AVŞAR dedi ki:

    Bayılıyom ben size yaw

  2. Narin dedi ki:

    Ilk dinledim oturup ağladım tam benlik parçalar bulunuyor dilerim ki yolunuz gerçekten gün ışığı gibi parlak olur iyi calismalar

  3. efe dedi ki:

    harikasınız.çok da sempatik.umarım tam bu çizgiden devam edersiniz.

Bir yorum bırak