Gökçen Çatlı Kimdir ?

Gökçen Çatlı Kimdir Hayatı
Paylaş
 

22 Mayıs 1975 yılı Nevşehir’de doğumlu olan genç Yazar, Antropolog ve Sosyolog’tur. Yardımcı Doçent Doktor olarak görevini sürdüren Gökçen Çatlı İstanbul Aydın Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Poitiers ve Paris’te ilköğretim eğitimi ile başlayan eğitim hayatı Liseyi Saint-Benoit Fransız Koleji’nde Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller fakültesinde Fransız Dili ve Edebiyatı, Yüksek Lisans eğitimini ise Yeditepe üniversitesi Sosyal Antropoloji bilim dalında ingilizce eğitimi almıştır. Alevi-Sünni ilişkileri üzerine tez hazırlamıştır. 2008 yılında doktora eğitimi başlayan Gökçen Çatlı’nın alanı Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimidir.

4 dilen bilen Gökçen Çatlı akademisyen olmakla beraber aile şirketinde aktif olarak yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Aydın Özen ile evli ve Abdullah Yiğit Özen adında bir erkek çocuk annesidir.

Babam Çatlı

Babam Çatlı Kitabı Gökçen Çatlı

Babam Çatlı Kitabı Gökçen Çatlı

Başarılı bir yazar olan Gökçen Çatlı Susurluk Kazasında hayatını kaybeden  babası Abdullah Çatlı’nın  hayatını, yaşadıklarını ve anılarını anlattığı Babam Çatlı kitabının yazarıdır. 2008 yılında yayımlanan bu kitap büyük bir ilgi ile karşılanarak büyük bir talep gördü. Yazar ikinci kitabı Abdullah Çatlı “Çelik Çekirdek” ‘i kaleme aldı ancak henüz yayınlanmadı. Babam Çatlı kitabında babası Abdullah Çatlı ile bir çok anısını paylaşan Gökçen Çatlı babasının ideolojisini düşüncelerini savunmuştur.

Ayrıca sadece kitap yazmakla kalmayan Gökçen Çatlı bir çok platformda makaleler yazarak gündem ve dünya üzerine yazılarını paylaşmaktadır.

3 Kasım habercisi olan son telefon konuşmamız: “Kızım sana bırakabileceğim en büyük mirasım yaşadıklarımdır. Başını hiçbir zaman eğmeyeceksin.” …..
Onun içinde mor dağlara türkü söylemek, uzaktan geçen turnalara el sallamak vardı. O bir devre damgasını vurdu ama içindeki türküyü hiç duymadılar, dinlemediler… Yükselen canhıraş çığlıkların ortasında hep bir “sebep” olarak görüldü, gösterildi.
Oysa bir insanın tek başına bu kadar “çok sebep” olması mümkün değildi. “Utanç Duvarları” gibi yükselen tek yanlı sese verilen bir cevabı özleyenlere ve “Utanç Duvarları”nın acımasız mimarlarınadır sözümüz…
Sadece ve sadece dile getirilmemiş gerçeklerin hikayesini okumak hakkı, bu hakkı isteyen herkesindir…
Gökçen ÇATLI

Milliyetçi Hareket Partisi ve Gökçen Çatlı

Ülkücü, Türkçü ve Turancı bir ideolojiyi savunan Gökçen Çatlı 1 Kasım 2015 erken seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekilliği için adaylık başvurusu yapmıştır. Adaylık açıklamasını Türkiye’nin zor günler geçirdiği, dağlıca baskının yaşandığı 7 Eylül günü sosyal medya dan paylaşım yaparak “Vatanımız kan ağlıyorken içimden duyurmak gelmedi; soranlara cevaben Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayıyım.Hakkımızda hayırlısı” sözleriyle açıkladı.

Gökçen Çatlı Adaylık Açıklaması

Gökçen Çatlı Adaylık Açıklaması


  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. yavuz yılmaz dedi ki:

    mhp sizi aday göstermeyerek büyük hata yapmıştır. Reisimiz Abdullah Çatlı’nın veliahtı olarak sizi Türkiye büyük millet meclisinde görmeyi çok isterdik. Siyasi hayatınıza devam etmeniz dileklerimle..

  2. AZİZ. CEYLAN dedi ki:

    ŞAHSININ GEÇMİŞİ AİLESİNİN GEÇMİŞİ TÜRK DÜNYASININ İBRETLE İMRENEREK ÖRNEK ALINACAK HAYATI YAPTIKLARI GAYRETLERİ KENDİLERİNE KARŞI GÖSTERİLEN BU DUYARSIZLIK VEFASIZLIK KADİRŞİNASSİZLIK KARŞISINDA AYNI ŞEVK HEYECAN AZİZLE SÜRDÜRÜLEN BU MÜCADELEDE ECEMİZ OLMAYA LİDERLİĞİMİZE LAYIK MÜSTESNA ASENAMIZI NAÇİZANE KANAATİMLE LİDER GÖRMEME HAREKETİMİZ İÇİN LAYIK LİDERİ GÖRMEMDEKİ ISRARI KANAATİ PAYLAŞMAM SADECE İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARIMIZDA KORKU ENDİŞE VERİCİ OLACAĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM İNANIYORUM Kİİ HAREKETİMİZİN PARTİMİZİN TÜRKİYEM VE TÜRKLÜĞÜMÜZÜN MÜCADELEMİZİN EN DOĞRU TERCİHİ OLDUĞU KANAATİNDEYİM AZİZ ÜLKÜCÜ BOZKURTLARIMIZ ASENALARIMIZ

Bir yorum bırak