Gökçen Çatlı Kimdir ?

22 Mayıs 1975 yılı Nevşehir’de doğumlu olan genç Yazar, Antropolog ve Sosyolog’tur. Yardımcı Doçent Doktor olarak görevini sürdüren Gökçen Çatlı İstanbul Aydın Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Poitiers ve Paris’te ilköğretim eğitimi ile başlayan eğitim hayatı Liseyi Saint-Benoit Fransız Koleji’nde Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller fakültesinde Fransız Dili ve Edebiyatı, Yüksek Lisans eğitimini ise Yeditepe üniversitesi Sosyal Antropoloji bilim dalında ingilizce eğitimi almıştır. Alevi-Sünni ilişkileri üzerine tez hazırlamıştır. 2008 yılında doktora eğitimi başlayan Gökçen Çatlı’nın alanı Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimidir.

4 dilen bilen Gökçen Çatlı akademisyen olmakla beraber aile şirketinde aktif olarak yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Aydın Özen ile evli ve Abdullah Yiğit Özen adında bir erkek çocuk annesidir.

Babam Çatlı

Babam Çatlı Kitabı Gökçen Çatlı

Babam Çatlı Kitabı Gökçen Çatlı

Başarılı bir yazar olan Gökçen Çatlı Susurluk Kazasında hayatını kaybeden  babası Abdullah Çatlı’nın  hayatını, yaşadıklarını ve anılarını anlattığı Babam Çatlı kitabının yazarıdır. 2008 yılında yayımlanan bu kitap büyük bir ilgi ile karşılanarak büyük bir talep gördü. Yazar ikinci kitabı Abdullah Çatlı “Çelik Çekirdek” ‘i kaleme aldı ancak henüz yayınlanmadı. Babam Çatlı kitabında babası Abdullah Çatlı ile bir çok anısını paylaşan Gökçen Çatlı babasının ideolojisini düşüncelerini savunmuştur.

Ayrıca sadece kitap yazmakla kalmayan Gökçen Çatlı bir çok platformda makaleler yazarak gündem ve dünya üzerine yazılarını paylaşmaktadır.

3 Kasım habercisi olan son telefon konuşmamız: “Kızım sana bırakabileceğim en büyük mirasım yaşadıklarımdır. Başını hiçbir zaman eğmeyeceksin.” …..
Onun içinde mor dağlara türkü söylemek, uzaktan geçen turnalara el sallamak vardı. O bir devre damgasını vurdu ama içindeki türküyü hiç duymadılar, dinlemediler… Yükselen canhıraş çığlıkların ortasında hep bir “sebep” olarak görüldü, gösterildi.
Oysa bir insanın tek başına bu kadar “çok sebep” olması mümkün değildi. “Utanç Duvarları” gibi yükselen tek yanlı sese verilen bir cevabı özleyenlere ve “Utanç Duvarları”nın acımasız mimarlarınadır sözümüz…
Sadece ve sadece dile getirilmemiş gerçeklerin hikayesini okumak hakkı, bu hakkı isteyen herkesindir…
Gökçen ÇATLI

Milliyetçi Hareket Partisi ve Gökçen Çatlı

Ülkücü, Türkçü ve Turancı bir ideolojiyi savunan Gökçen Çatlı 1 Kasım 2015 erken seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekilliği için adaylık başvurusu yapmıştır. Adaylık açıklamasını Türkiye’nin zor günler geçirdiği, dağlıca baskının yaşandığı 7 Eylül günü sosyal medya dan paylaşım yaparak “Vatanımız kan ağlıyorken içimden duyurmak gelmedi; soranlara cevaben Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayıyım.Hakkımızda hayırlısı” sözleriyle açıkladı.

Gökçen Çatlı Adaylık Açıklaması

Gökçen Çatlı Adaylık Açıklaması


Advertisement

2 Comments

  1. yavuz yılmaz
  2. AZİZ. CEYLAN

Leave a Reply

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Refresh