Gizem Memiç Kimdir ?

Gizem Memiç
Paylaş
 

Gaziantep’te doğan Gizem Memiç’in doğum tarihi ise 16 Mayıs 1990. Babası lise öğretmeni Tamer Memiç, annesi ise eczacı Müberra Meriç’tir. Yarışmacının bir de İzel isminde kız kardeşi var. Lise eğitimini Ankara İncesu Anadolu Lisesi’nde tamamlamış olan yarışmacı, daha sonrasında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitimi aldı.

Bir taraftan okulda eğitimine devam ederken diğer bir taraftan da Ankara Çankaya Belediyesi Hoy Tur Spor Kulubü’nde profesyonel bir şekilde voleybol oynadı. 1 Nisan 2010 yılında yapılmış olan Miss Turkey Güzellik yarışmasına katılan yarışmacı, buradan birincilikle ayrıldı. Aynı yarışmanın ikincisi ise Adanalı, Medcezir gibi dizilerde de oynamış olan Serenay Sarıkaya’ydı.

Bu güzellik yarışmasında ona tacı takan kişi ise bir önceki yılın güzeli Ebru Şam oldu. CNBC-e ve Kral TV’den canlı olarak yayınlanmış olan bu yarışmanın sunuları ise Cem Davran ve Burcu Esmersoy’du. Burada almış olduğu birincilik ile birlikte yarışmacı Türkiye’yi dünya güzellik yarışmasında temsil etme hakkına da sahip oldu. Miss World güzellik yarışmasının yanı sıra aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde düzenlenmiş olan Miss Universe güzellik yarışmalarında da kendine yer buldu. Çin de yapılmış olan yarışmada öncelikli olarak ilk 40’a giren yarışmacı, sonrasında da en iyi 20 finalist içerisindeki yerini de aldı.

Miss Turkey 2010 güzellik kraliçesi, Amerika’da Carl’s JR. markası için beş yüz kalorinin altındaki Turkey sandviçlerin tanıtımını gerçekleştirmiştir. Sonrasında ise 2016 Survivor kadrosunda gönüllüler takımında yer almaya hak kazanmıştır. Mücadeleci bir yapıya sahip olduğunu belirten yarışmacı şimdiye kadar oynamış olduğu 3 yarışmadan bir tanesini kaybederken iki tanesini ise kazanmayı başardı. Henüz ilk haftayı geride bırakmış olan yarışmada çok gergin ortamlar oluşsa da bu durumlardan çok fazla etkilenmemek ve kendi konsantrasyonunu bozmamak adına adadaki dengeleri sağlamaya çalışıyor. Henüz gönüllüler takımı çok fazla kendi güçlerini sergileyemiyor olsa da oldukça kısa bir süre içerisinde bu durumun düzeleceğine inanılıyor. Gizem Memiç de performansını her geçen gün iyileştirmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

[viralQuiz id=17]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak