Gizem Kerimoğlu Kimdir ?

Gizem Kerimoğlu
Paylaş
 

30 Ekim 1988’de İstanbul’un en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Gizem Kerimoğlu Fatih de doğan 2016 Survivor gönüllüler takımı yarışmacılarından, Bulgar göçmeni bir ailenin iki çocuğundan bir tanesidir. Yarışmacının bir de erkek kardeşi vardır. Semiha Şakir Lisesi’nden 2005 yılında mezun olduktan sonra 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi’nde eğitimine devam etti. Bu esnada İngilizcesini geliştirmek adına da 1 yıllığına Londra’ya gitti.

2003 yılından günümüze kadar pek çok farklı spor dalı ile gerek profesyonel gerekse yarı profesyonel olarak uğraştı. Bununla birlikte de lisanslı olarak futbol ve basketbol oynamış ve pek çok kez 19 yaş altı milli kadın futbol takımına da çağrılma başarısını gösterdi.

Bu dönemlerde ise Yapı Kredi Spor Kulübü başta olmak üzere bazı kulüplerde personal trainer ve fitness eğitmeni olarak da çalışmalarını sürdürdü. 2013 yılında ise profesyonel spor yaşantısına veda etti. Aktif sporculuk yaşamını sonlandırmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi artık ekran önünde yer almak istemesiydi. Bu isteğini çok daha iyi bir şekilde yerine getirmek adına ise oyunculuk ve spikerlik eğitimi alaya başladı. Barbaros Çidal’dan almış olduğu diksiyon ve spikerlik eğitimlerinin yanı sıra diyalog dersleri de aldı. Bununla birlikte onun gibi oyuncu olan Umut Kırcalı’dan da ders almaya başladı. 2015 yılının sonlarından beri ise Akademi 35,5 Sanat Evi bünyesinde Kamera Önü Oyunculuğu Eğitimi almaya da devam ediyordu.

Sonrasında ise Acun Ilıcalı tarafından sunulan Survivor kadrosuna başvuruda bulundu. Gönüllüler takımı için başvurusu kabul edilen Gizem Kerimoğlu, böylece adaya gidene kadar tekrardan spor çalışmalarına başladı. Adaya gelirken temel amacı şampiyon olmak, bundan dolayı da kendini gerek fiziken gerekse ruhen hazır bir hale getirmeye çalıştı. Yeni başlamış olan yarışmadaki 3 yarışın 2sini kaybetmiş olsa da takım arkadaşları ile arasında meydana gelen uyumu ile birlikte eğer ki elenmezse ilerleyen dönemlerde çok daha iyi performans sergilemeye başlayacağa benziyor. Ancak gönüllüler takımının en kısa sürede kendini toparlaması ve tekrardan atağa geçerek yarışları kazanması gerekiyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak