Gamze Özçelik Kimdir ?

Gamze-Özçelik-Kimdir
Paylaş
 

Gamze Özçelik 26 ağustos 1982 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Lisede eğitimini Maltepe Anadolu Lisesinde almış ve tamamlamıştır. Üniversite eğitimini de İstanbul Bilgi
Üniversitesinde tamamlayıp mezun olmuştur. Bazı güzellik yarışmalarına katılmış dereceye girmiş
fakat mankenlik yapmayı tercih etmemiştir.

Oyunculuk alanında kendisini geliştirmeye başlamış ve oyuncu olmaya karar vermiştir. İlk olarak sersi filmi ile ekranlara merhaba diyen güzel oyuncu ün kazanmaya bu dizide başlamıştır. Güler yüzü ve farklı oyunculuk tarzı ile kendini hızlı bir şekilde Türk halkına sevdirmeyi başarmıştır. Daha sonra gelen projelere de hayır dememiş ve kendini geliştirmek adına sürekli ilerlemiştir.

Oyunculuk dışında bazı programlarda sunuculukta yapmıştır. Sunuculuk açısından bakıldığı zaman en çok hatırlanan yarışma popstar yarışmasıdır. Bunun dışında buzda dans ve Türkstar yarışmalarında da sunuculuk yaparak kendi ününe ün katmış ve ekranlarda çok fazla görünen bir yüz haline gelmiştir.

Günümüzde hala devam edem Arka Sokaklar dizisinde bir zamanlar uzun bir süre Zeynep karakterini canlandırarak rol almıştır. Bu dizide oyunculuk yeteneğini geliştirmiş ve birkaç sinema filminde de rol almıştır. Dizi setinde arkadaşı olan Uğur Pektaş ile bir tanışıp arkadaş oldular ve bu arkadaşlıklarını ilerleterek evlenme kararı aldılar. Evliliklerinden bir tane Murathan adında oğulları oldu. Fakat şiddetli geçimsizlik bahanesi belirterek kısa bir süre sonra evliliklerine sonlandırma kararı aldılar.

Gamze Özçelik, hırsız var adlı sinema filminde rol alarak sinema sektöründe de adından bahsettirmeyi başarmıştır. Tiyatro deneyimini de Seni Seviyorum isimli oyunda kazanmıştır. 1999 yılından 2013 yılına kadar birçok dizide de rol almıştır. Oynadığı dizilerde kendisinden birkaç şey ekleyen oyuncu karakteri canlandırırken zorluk çekmediğini açıklamıştır. Hemen hemen tüm oyuncu rollerine girebilen gamze özçelik oyunculukta zorlanmadan ciddi başarıları elde etmeyi başarmış Türkiye’nin yetenekli oyuncular listesine adını kazımaya hak
kazanmıştır. Hayatında bazı olumsuz olaylar yaşamış olsa da bu durum onu güçsüz kılmak yerine
güçlendirmiş ve geri gelişi çok daha hırslı olmuştur. Oyunculuktaki hırsı ona güç vermiş ve her türlü zorlu projelerin altından kalkmayı başarabilmiştir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak