Fuat Avni Kimdir ?

Fuat Avni Kimdir ?
Paylaş
 

Sosyal medya’da @fuatavni kullanıcı adı ile paylaşımlar yapan ve ülke gündemi hakkında önemli bilgiler paylaşan Fuat Avni Adalet ve Kalkınma Partisi içinden olduğu ve hükümet içerisinde ki gizli belge, konuşma ve dökümanları yayınlayan bir sosyal medya fenomenidir.

Fuat Avni başka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet içerisinde bakanlar ve devletin ileri gelenleri hakkında yaşanmış veya yaşanacak bir takım olayların yaşandığını iddia ediyor. 18 Şubat 2014 tarihinde ilk paylaşımını yapan Fuat Avni o günden bu yana kullandığı hesabın kapatılmasına rağmen 1.5 milyondan fazla takipçisi var.

Genellikle sert ve tehditkâr bir uslubla paylaşımlar yapan Fuat Avni, devlet içerisinde ki gizli iç ve dış görüşmeleri, 17 aralık soruşturmalarını, genel ve yerel seçimlerdeki usulsüzlükleri, hükümet ve cemaat arasında yaşanan olayları ve gizli gerçekleştirilen operasyonlar hakkında paylaşımlar yapmakta. Konuşmalarını Korkma,titre kelimeleri ile konuşmalarını pekiştiren Fuat Avni R. Tayyip Erdoğan için Tiran, BB, Başçalan, Yezid ifadelerini kullanıyor.

Fuat Avni’nin sosyal medya hesabı çeşitli engellemeler ve kapatılmalar sonucu birkaç kez değişikliğe uğramıştır. 18 Şubat 2014 tarihinde @fuatavni olarak başlayan serüven 5 Ağustos 2014’te @fuatavnifuat ve 21 Ocak 2015’te @fuatavni_f olarak devam ediyor.

Fuat Avni olduğu iddia edilenler

Zaman Gazetesi editörü Kerim Gün
Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül
Abdulkadair Selvi
Fethullah Gülen
Mahmut Tanal
Cumhurbaşkanı’nın yakın danışmanlarından herhangi biri
Yiğit Bulut
Angela Merkel
Emre Uslu


  • Site Yorum

Bir yorum bırak