Ezgi Asaroğlu Kimdir ?

Ezgi Asaroğlu
Paylaş
 

İzmir’de 18 Haziran 1987 yılında doğan Ezgi Asaroğlu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Anabilim Dalı bünyesinde lisans eğitimini tamamladı. Oyuncu ekranlarda öncelikli olarak reklamlarda yer almaya başladı. 2004 yılında Molped reklamlarında boy gösterdikten sonra 2005 yılında ise Coca – Cola, Çilek Mobilya, Redd; 2007 yılında ise Vodafone ve Biryağ reklamlarında kendine yer buldu. 2008 yılında Vodafone ve İstanbul Film Festivali konusundaki tanıtımlarda yer aldı. Birçok markanın aranılan yüzü haline gelen Ezgi Asaroğlu, 2009 yılında da Polisan Home Cosmetics reklamlarında izleyicilerin karşısına geçti.

2004 senesinde Bir Dilim Aşk dizisindeki Pelin karakteri ile ekranlarda oyunculuğunu gösterdi. 2005 yılında ise Emret Komutanım isimli dizinin yanı sıra Ne Gezer Aşk Dağlarda isimli kısa filmde başarılı bir oyunculuk sergiledi. 2008’de Binbir Gece isimli çok tutulan dizinin 3. sezonunda kendine yer bunla oyuncu, Menekşe ile Halil, Kızlar Yurdu ve Hatırla Sevgili gibi popüler dizilerin de kadrosunda bulundu. Ancak pek çok kişi bu oyuncuyu Leyla İle Mecnun dizisi ile tanıdı.

Ezgi Asaroğlu Video

[memberplayer id=”7307″]

Burada dizinin ana karakterlerinden bir tanesi olan Leyla’yı canlandıran oyuncu, bir sene boyunca yer aldıktan sonra set içerisinde yaşanan bir kavga sonrasında yaralandı ve diziden ayrılmak zorunda kaldı. Bu kötü durumun onun kariyerini bitirmesine izin vermek istemeyen oyuncu Cennetten Kovulmak, Aşk Kırmızı, Sağlam Salim 2 gibi birbirinden farklı filmlerde yer aldı. Yağmurdan Kaçarken dizisinde rol aldıktan bir sene sonrasında ise Fox TV’de yayınlanan ve ilk günden beri çok geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran O Hayat Benim isimli diziye başladı. Bu dizide ise Bahar karakterini canlandıran oyuncunun karakteri ile arasındaki uyumu seyirciyi kendine hayran bırakmayı başardı.

Keremcem ile birlikte başrollerini paylaştığı bu dizide Bahar ve Efsun iki kardeş olarak büyütülse de Bahar aslında zengin bir ailenin bebeğidir. Lakin ona yapılan haksızlık sonrasında onun hayatını kardeşi Efsun yaşarken Bahar da Ateş ile birlikte hayatın ona karşı sunmuş olduğu zorluklara göğüs germeye başlar. Üstelik artık yalnızca onun değil, çevresindeki hiç kimsenin hayatı eskisi gibi olmaz.

Ezgi Asaroğlu Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak