Evde Bebek Minderi Yapımı

Evde Bebek Minderi Yapımı
Paylaş
 

Bebeklerimiz için birçok hazırlık yaparız, tek amacımız onları rahat, huzurlu bir ortamda sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sağlayabilmektir. Bebekler için minderler hem rahat hem de siz işinizle uğraşırken bebeğinizi oyalayıcı cinsten olabiliyor. Dışarıdan hazır minderleri temin ederek kullanabileceğiniz gibi kendiniz istediğiniz ebatlarda kullanımlarınıza uygun olarak elinizde hazırlayarak hem daha rahat hem de maliyeti çok düşük minderler elde edebilirsiniz.

Evde Bebek Minderi Yapımı hakkında bilgiler vererek en pratik şekilde uygulamanıza yardımcı olmaya çalışacağız. İhtiyacımız olan bir tane battaniye, kalın ip (çamaşır ipinden daha kalın olması uygulamada kolaylık sağlayacaktır ). Yetişkinlerin araçlarda Seyahat esnasında kullandıkları, C şeklinde ya da bir başka deyiş ile ay şeklinde boyun minderlerini muhakkak görmüşsünüzdür, bebeğinize ay şeklinde minder yaparak rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Battaniyeyi düz bir zemine sererek uygulamaya başlayalım, aynı ebatlarda ay şeklinde iki tane ayrı parça keselim burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kestiğiniz minder kılıflarının bebeğinizin sığabileceği boyutta olması.

Parçaları kestikten sonra her iki parça içinde ayrı ayrı yapacağımız kenar uygulaması için iplerimizi alalım, ipler ne kadar kalın olur ise kenar kısımları o kadar belirgin ve kullanışlı bir hale gelmiş olacaktır. Kumaşın kenar kısmına ipi koyup üzerine kumaştan ipi kapatacak şekilde katlayarak dikelim, her iki parçaya da aynı işlemi uygulayalım, kenarları dikilen her iki parayı da uç uca getirerek ağız kısımları eşitlenecek şekilde fermuar dikelim ve içini elyaf ile dolduralım. Fermuar hijyen için kolaylık sağlayacaktır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak