Eski Eldivenlerden Süs Yapımı

Eldivenlerden Süs Yapımı
Paylaş
 

Bir teki kaybolmuş ya da yıpranmış eski eldivenlerinizle, birbirinden şık, güzel ve kullanışlı yeni eşyalar oluşturabilirsiniz. Hayal gücünüze bağlı olarak, ilginç tasarımlar oluşturabilir ve elde ettiğiniz yeni objeleri ister evinizde kullanabilir, isterseniz de yakınlarınıza hediye edebilirsiniz. Hiç bir işe yaramayacak tek bir eldiveni ne şeklide kullanmak istiyorsanız, önce istediğiniz şekilde kullanışlı olup olmayacağını hesap etmelisiniz. Planladığınız objeyi yapabilirsiniz, hatta son derece şıkta olabilir. Ancak kullanım alanına hizmet vermeyecek bir model tasarladıysanız, tasarımınızın hiç bir anlamı kalmayacaktır.

Mesela eski eldivenlerinizin parmaklarını kesip, iki elde farklı, parmaksız ve rengârenk yeni bir çift eldiven elde edebilirler ve bu marjina görünümlü eldiveni, spor kıyafetlerinizle kullanabilirsiniz. Ancak naylon bir eldivenden tasarım bir saksı oluşturamazsınız. İçine toprak koyup , çiçek ekseniz ve bu renkli eldivenlerde çiçekler çok şık dursa dahi, çiçek büyümeyecek ve ölecektir. Sulama sırasında sorunlar yaşayacak olmanız, eldivenin uçlarını delerseniz dahi suların dışarı damlayıp etrafı batırma ihtimalleri vs. gibi nedenlerden, hayal ettiğiniz amaca hizmet etmeyecektir. Estetik görünüm ile kullanışlı olmasının kesiştiği bir kaç fikir sunabiliriz.

Deri eldivenlerinizin üzerine taşlar yapıştırıp, parmaklarını keserek hoş bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Ya da aynı tasarıma bir askı takıp, içine de (avucunuzu kaplayacak alana)bir astar koyup, eldiven şeklinde bir heybe yapabilirisiniz. Deri ya da renkle naylon eldivenlerin üzerini boncuklarla süsleyip, duvara asıp içine krem, pamuk ya da bir takım makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz. Eski eldivenlerden süs yapımı fikirleri bu kadarla da sınırlı değildir. İçlerine elyaf doldurup eldiven şeklinde minik minik minderler yapabilirsiniz. Yada ağızlarına renkli kurdeleler koyup, içlerine lavanta yerleştirip temiz çamaşır dolabınızın içinde kullanabilirsiniz.

Yün bir eldiveni yıkanma lifi olarak değerlendirip, içlerine kum koyup, değişik şekillerde katlayarak, birbirinden sevimli minik bebek ya da hayvan figürleri elde edebilirisiniz. (kafa kısmına pinpon topu koymanız, yüz çizmeniz açısından rahat olacaktır) Sadece düşünün, hayal dünyanızı zorlayın ve tasarımınızı oluşturun. Eğer bir de kullanışlılığını da sağlarsanız, Kim bilir belki de zamanla çift olan eldivenlerinizi bile bozup yeni ürünler elde edebilirsiniz.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak