Emre Mor Kimdir ?

Emre Mor
Paylaş
 

Genç yaşına rağmen, yeşil sahada rüzgar gibi eserek ilgi odağı olan Emre Mor, hem müthiş yeteneği hem de zorluklarla dolu ilginç yaşam öyküsüyle hepimizin dikkatini çekti. Kariyerinde sesli bir yükseliş yaşadığı şu önemli günlerde, bu genç sporcunun hepimizi duygulandıran azim dolu hikayesini paylaşmak istedik. Emre 1997 yılında, Makedon bir anne ile Türk bir babanın, evlilik dışı birlikteliklerin den dünyaya geldi.

Emre’nin, çocukken sokaklarda başlayan futbol tutkusu o kadar büyüktü ki, 16 yaşındayken bu uğurda okulu bıraktı. 2013 yılında Fransız kulüp St. Etienne tarafından yeteneğini göstermesi için davet edildi. Ancak yeterli bulunmadığı için kontrat teklif edilmedi.

Ve aynı yıl Emre, hayatını etkileyecek bir olay yaşadı. Bu olay, bir antrenman sırasında ayağını kırmasıydı… Bir daha futbol oynayamamaktan çok korktu. Bu olaydan sonra, ayağına 2.5 kiloluk demirler bağlayarak aylarca bileklerini güçlendirmeye çalıştı. Ve top oynadığı takıma, Lyngby Boldklub’a daha güçlü bir halde geri döndü.

Emre fakir bir mahallede ailesiyle yaşıyordu ve antrenmanlara belediye otobüsüyle gidip geliyordu. Bütün bu zorlukların üzerine, bir de babasının cezaevine girmesi eklendi. Ve Emre yetimhaneye sığınmak zorunda kaldı. Ama 2015 yılında Danimarka’nın önemli kulüplerinden Nordsjaelland’a transfer olması onun hayatını değiştiren gelişme oldu. Bu sırada Fatih Terim ve ekibi de Emre’yi keşfetmişti. Eylül 2015’te Danimarka vatandaşlığını seçmesine rağmen, Terim’in iknası ile Türk vatandaşlığına geçti. Ve hapisteki babasının yanına giderek imzasını aldılar. Emre Mor’un Euro 2016’nın “Young Guns” (genç ateşler) adını verdiği ilk 11’e girmesi, tüm dünyanın da dikkatini çektiğinin bir başka kanıtı. Şimdi Emre Mor, 9.5 milyon euro ile Almanya’nın Borussia Dortmund takımına transfer olarak, parlak geleceğinin en büyük adımlarından birini attı..

[viralQuiz id=56]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak