Elçin Sangu Kimdir ?

Elçin Sangu Kimdir ?
Paylaş
 

Çerkez asıllı oyuncu Elçin Sangu 13 Ağustos 1985 yılında İzmir’de doğdu. Mersin Üniversitesi Opera bölümünde üniversite eğimini tamamlayan Elçin Sangu 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini burslu olarak kazandı.

Müzikle bir süre ilgilendikten sonra kariyerine oyuncu olarak devam eden Elçin Sangu Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra dizilerde oyuncu olarak rol almaya başladı. 2010 yılında ilk olarak Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Jale karakteri ile tanınan Elçin Sangu ardından 2012 yılında Aşk Kaç Beden Giyer dizisinde Nehir karakteriyle rol aldı. Daha sonra sırasıyla Bir Aşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora dizilerinde rol alan Elçin Sangu son olarak Kiralık Aşk dizisinde Barış Arduç ile başrollerini paylaştığı dizide Defne karakterini oynamaktadır.

Dağlıca baskını ve artan terör olayları nedeniyle sosyal medya üzerinden paylaştığı “Ölümün rengi, ırkı, vay şöylesi ama böylesi olmaz. Fikirlerinizi savunurken bencilliğinizi, görüşlerinizi bir kenara bırakın da gelin! Ben kimseye ölsün, gebersin diyemem. Böyle bişey olamaz! Nefreti hobi olarak yine yazın da ben”ilgilenmiyorum”! İnsanı sev önce” mesajı ile büyük bir tepki gören Elçin Sangu terör yanlısı olarak algılanmasının üzerine yine sosyal medya üzerinden aşağıdaki açıklamayı yaptı ;

Ülkemizde yaşanan siyasi çekişmeler yüzünden ne küçük kız çocukları, ne sevdiklerinin özlemindeki askerler, ne babalar ne de bebekler ölmesin yani “insanlar ölmesin” istedim. Silahı ve ölümü savunanların yanında asla olmadım, olmayacağım. Buna rağmen benim kanlı bir terör örgütünden yana olduğumu iddia edenleri kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum ve kamuoyuna havale ediyorum. Konuyla ilgili olarak bana destek olan her bir cana tek tek teşekkür ederim.
İyi ki varsınız…

elcin-sangu-tweet


  • Site Yorum

Bir yorum bırak