Efecan Dianzenza Kimdir ?

Efecan Dianzenza
Paylaş
 

Londra’da 14 Temmuz 1990 yılında doğmuş olan 2016 Survivor gönüllüler takımı üyesi Efecan Dianzenza, hiç şüphesiz ki yarışmanın en ilginç karakterlerinden bir tanesi olacak. Yarışmacının annesi Türk babası ise İngiliz. Bebeklik dönemini İngiltere’de geçirdikten sonra 3 yaşına geldiğinde Türkiye’ye geldi. Burada İzmir Karşıyaka’ya yerleştiler ve çocukluk dönemini de burada geçirdi.

9 yaşına geldikten sonra ise futbola karşı olan yeteneklerini çok daha iyi bir şekilde geliştirmek adına Karşıyaka Spor Kulübü’nün alt yapısında oynamaya başladı. 14 yaşına geldiği zaman ise Antalya Spor Kulübü’ne transfer oldu. Burada bir taraftan futbol oynarken diğer bir taraftan da müzik anlamında çalışmalara da başladı.

Arkadaşlarının yönlendirmeleri ile müzik ile ilgilenmeye başlayan yarışmacı, evine küçük çapta bir stüdyo kurdu. Sonrasında ise burada yüzlerce farklı şarkıyı kaydetti ayrıca underground albümler yapmaya başladı. Antalya’da 2 sene boyunca sürdürmüş olduğu müzik yaşantısını daha sonrasında ise İstanbul’da sürdürdü. Bunun nedeni ise İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile anlaşmış olmasıydı. Burada yalnızca futbolu ile adından söz ettirmedi. Antalya’da yapmış olduğu gibi İstanbul’da da underground olarak albüm kaydetmeye devam etti. Ayrıca profesyonel olarak da gece kulüplerinde DJ olarak çalışmaya başladı. Lise eğitimini tamamlamasının sonrasında ise Anadolu Üniversitesi Spor Akademisi Antrenörlük bölümünü kazandığı için futbolu bıraktı. 2010 yılına gelindiği zaman ise Model of Models yarışmasına katıldı.

Yarışmanın birincisi olduktan sonra da mankenlik ve moda ile alakalı çalışmalar yapmaya başladı. Birinci olmasının ardından Endonezya’da düzenlenmiş olan Mister İnternational yarışmasına katıldı. Burada Türkiye’yi temsil etti ve 6. oldu. Ülkemizdeki pek çok kişi ona R&B ile uğraşması ve melez olmasından ötürü yerli Will Smith unvanını verdi. Petek Dinçöz’ün Sihirbaz isimli şarkısı için kamera karşısına geçen yarışmacı, 2011 yılında Ruj isimli single’ı için çalışmalara başladı. 1 yıl süren bu çalışmalarını ise 2012 yılında sonlandırdı ve müzikal anlamda en ciddi çalışmasını yapmış oldu. Yarışmaya henüz tam olarak adapte olamasa da kısa bir süre içerisinde uyum sorununu gidereceğini ve kazanmaya başlayacağını söylemekte.

Efecan Dianzenza Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak