Eda Akkaya Kimdir ?

Eda Akkaya
Paylaş
 

18 Kasım 1990 yılında İstanbul’da doğmuş olan Eda Akkaya, çok genç yaşlarda olmasına rağmen jimnastik ile ilgilenmeye başladı. Sonrasında ise ekranlarda yer almak istediği için Otuzbeşbuçuk Sanat Akademisi’nden oyunculuk eğitimi aldı. Bu eğitimlerin sonrasında ise 2011 yılı itibari ile pek çok farklı yapımda kendinden bahsettirmeyi de başardı. Bunların başında ise Nakş-ı Dil Sultan dizisi gelmekte. Burada bir cariyeyi canlandırmasının sonrasında ise sırayı Sihirli Annem alıyor. Dizinin 5. sezonunda yer alan oyuncu 2012 yılında bir diğer tarihi dizi olan Harem de yer aldı. Burada İstifade Nur Sultan karakterine hayat veren Eda Akkaya burada izleyicilerden olumlu not aldı.

2013 yılı ise Eda Akkaya için çok daha iyi geçti. Öncelikli olarak ATV’de yayınlanan ve çok beğenilen Bugünün Saraylısı isimli dizide yer aldı. 2014 yılına kadar burada rolünü canlandırdı. Aynı yıl Kaçak ve Kahireli Palas isimli dizilerde de rollerini canlandırdı. 2014 yılında ise en fazla öne çıkan rollerinden bir tanesi Ankara’nın Dikmeni oldu. İlk sinema filmi ise yine 2014 yılında Tut Sözünü olmuştur. Burada krupiyer rolünü canlandıran oyuncu aynı zamanda Üç arkadaş dizisinde de oynadı. 2015 yılında ise Zeyrek ile Çeyrek dizi ve İlişki Durumu: Karışık isimli çok beğenilen dizilerde kendine yer buldu. Oynadığı karakterleri en iyi şekilde canlandırmak adına araştırmalara başlıyor. Böylece ortaya tam anlamıyla istenilen tarzda başarılı sonuçlar çıkıyor.

Son dönemlerde ise Eda Akkaya Survivor yarışmasında ünlüler takımında yer almakta. Hırslı yapısı, yarışlardaki rekabet duygusu onun ünlüler takımındaki en güçlü rakiplerden bir tanesi yapmakta. Henüz ilk 3 yarışta yer alan oyuncu bunlardan iki tanesini kaybederken bir tanesini ise kazandı. Genel olarak tartışmalarda yer almaktan kaçınmaya çalışsa da adanın içerisinde meydana gelen gelişmeler ve adanın zorlu şartlarından dolayı ciddi zorluklar ile karşı karşıya kalıyor. Her ne kadar gönüllülere oranla kazanma yüzdeleri yüksek olsa da takım içerisinde meydana gelen olumsuz gelişmeler başta Eda Akkaya olmak üzere yarışmacıların performanslarını da ciddi anlamda etkileyebiliyor.

Eda Akkaya Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak