Duran Akbulut Kimdir ?

Duran Akbulut Kimdir
Paylaş
 

Duran Akbulut 80 Yaşında 23 Mart 2017 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Ünlü İşadamı Büyük Kulüp Derneğinin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Ülker firmasının Bağımsız yönetim kurulu üyesi görevini üstlenmektedir.

1884 yılında değiştirilen yeni adı olan Cercle d`Orient Türkçede Doğudaki Daire veya Doğudaki Çember anlamına gelmektedir. 1882 ile 1884 yılları arasındaki kuruluş adı olan Fransızca Cercle a`Pera ise Pera’daki Daire anlamına gelir. Pera ise İstanbul Beyoğlu bölgesinin bir kısmının eski adıdır.

Derneğin işlettiği tesislerdeki servislere, dernek ile ilgili bilgi ve haberlere daha kolay ulaşılabilmesini sağlamak amacıyla, son olarak 4 Kasım 2012 tarihinde güncellenmiş olan Android mobil işletim sistemi yazılımı bulunmaktadır.

Büyük Kulüp derneğinin dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan 14 kulüp ile kardeş kulüp anlaşması bulunmaktadır. Kulüp üyeleri, dernek yönetimi ile yapacağı görüşmeler sonrasında bu kulüplerden misafir üye olarak faydalanabilmektedir.
Dernek yönetimi tarafından planlanan pek çok kurs ve komiteleri bulunur. Komitelerin tamamın Komiteler Koordinasyon Kurulu ile işbirliği içerisinde bu kurula bağlı olarak çalışır.

Dernek geçmiş yıllarda zaman, zaman “Hükümetler kurup hükümetler yıkan cuntacılar kulübü” olarak ta adlandırılmıştır.[3] Ayrıca 1987 yılında üyelerinin listesini yayınladığı ve kuruluşunda Masonik bir çizgi izlediği iddia edilmektedir.[5][8] Ancak dernek başkanı Duran Akbulut, derneğin mason derneği olduğu iddialarını yalanlamıştır.

Derneğin resmi sitesinin “Kulüp Tarihçesi” bölümünde tarihçe anlatımında “Toplumumuzun tarihindeki en büyük bunalımların ve değişmelerin yaşandığı sürecin tanığı olan kulübümüz aynı zamanda bu olaylarda rol üstlenmekle birlikte, üyelerinin bunlara fiilen katıldığı bir cemiyet olmuştur. Laik ve Demokratik Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu güne kadar siyasilerin ve yüksek bürokratların, ayrıca bilim, sanat ve iş dünyasının büyük şahsiyetlerinin başkanlık yaptığı kulübümüzde üye sayısı 7000`e ulaşmıştır.” şeklinde bilgi bulunmaktadır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak