Doğal Taşlar İle Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Doğal Taşlar İle Yaratıcı Dekorasyon
Paylaş
 

Doğal taşlar ile yaratıcı dekorasyon fikirleri üreterek evinizde birbirinden güzel tasarım süsler kullanabilir ve son derece maliyetsiz bir şekilde tarz bir şıklık yaratabilirsiniz. Sahilden toplayacağınız irili, ufaklı doğal çakıl taşlarını, yaratıcılık süzgecinizden geçirerek, evinize yeni bir ruh katmak istiyorsanız, doğal taşların dekorasyonda ne şekilde kullanılacağı ile ilgili önerilerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Kullanacağınız çakıl taşlarını kullanım alanlarınıza göre ister doğal haliyle kullanın, isterseniz de boyayın. Tercih ve zevk size aittir.

1-Topladığınız çakıl taşlarını önce yıkayın. Şık bir dekoratif kase içine koyup, orta sehpanızın üzerinde sergileyebilirsiniz.

2-Akvaryumu ya da tetvaryumunuzun zeminini süslemede kullanabilirsiniz.

3-Bahçe dekorasyonunuz için, zemin süslemesinde kullanabilirsiniz.

4-Ayna kestirin. Çevresine küçük çakıl taşlarını silikon ile yapıştırarak aynaya çerçeve yapın ve evinizin istediğiniz bir yerinde duvara asın. Aynı yol ile eski ve beğenmediğimiz resim çerçevelerini de süslememiz mümkün.

5- Büyük taşlardan birbirine uyumlu parçaları bir araya getirerek hayvan figürleri oluşturabiliriz. Taşların üzerine istediğiniz çizimi yapabilirsiniz. Mesela bir kedi figürüne benzettiyseniz taşları bir araya getirerek, kedinin yüzünü kalemle çizebilirsiniz.

6-Düz bir seramik servis tabağına çakıl taşlarını serpiştirin ve aralara minik, kısa renkli mumlar yerleştirin. Mumlar yandığında ortaya enfes bir görüntü çıkacak ve romantik bir mumluk sahibi olmuş olacaksınız.

7-Hasır üzerinde doğal taşlar çok güzel durur. Hasır dikiş kutunuz, ekmek sepetiniz doğal çakıl taşları ile süslenebilir. Ya da saplı bir sepetiniz varsa, sepetin çevresini taşları yapıştırarak süsleyin. Arzu ederseniz aralara mavi boncukta serpiştirebilirsiniz. Yazlık evinizin bahçesinde ya da salonunda şık bir gazetelik olarak kullanabilirsiniz.

8-Akşam yemeği davetlerinizde misafirlerinizi ağırlarken(Özellikle deniz manzaralı bir balkonda) hazırladığınız sofranın üzerine minik çakıl taşları serpiştirerek, yemek masası dekorasyonunda da kullanabilirsiniz.

İşte bu şık ve estetik manzaraları hiç para ödemeden, ince ve yaratıcı ruhunuz marifeti ile yakalayabilir ve her gün bu fikirleri daha da çeşitlendirebilirsiniz.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak