Deniz Akkaya Kimdir ?

Deniz-Akkaya-Kimdir
Paylaş
 

İstanbul’da 3 Ağustos 1977 yılında doğan Deniz Akkaya, aslen Kayserilidir. İlkokulu Faik Reşit Onat İlkokulu’nda okuduktan sonra ortaokulu Bilge Kaan Lisesi’nde tamamladı. Liseyi ise Semiha Şakir Lisesi’nde başarılı bir şekilde bitirdi. Lise eğitiminin sona ermesinin ardından ise İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı.

Sonrasında ise 1997 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılarak birinci oldu. Bu birincilik ile de aslında mankenlik kariyerine de çok başarılı bir başlangıç yaptı. Aynı sene içerisinde Miss Grace of the World isimli yarışmaya katıldı ve bu yarışmadan da dördüncülük derecesini aldı. 1996 yılında da Nihat Doğan’ın Maçoyum Ben isimli klibinde rol aldı.

Mankenlik kariyerinde Cemil İpekçi, Beymen, Vakko, Yıldırım Mayruk gibi bu sektörün en güçlü ve ünlü marka, isimleri için organizasyon, defile ve tanıtımlarında çalıştı. Bir taraftan defilelerin en fazla aranan mankenlerinden bir tanesi olurken diğer bir taraftan da sunuculuk ve oyunculuk anlamında kariyerini ilerletmek adına çalışmalarda bulundu. Manken bunun yanı sıra yaşamış olduğu aşkları ile de magazin basınının en fazla takip edilen isimlerinden bir tanesi olmayı da başarmış oldu. Ali Rıza Özderici, Erdal Acar, Okan Bayülgen, Levent Penso, Yavuz Bingöl, Kargo Koray, Alican Ulusoy, Cem Yılmaz, Tamer Karadağlı, Yılmaz Erdoğan, Teoman, Emre Ergani gibi isimler ile yaşamış olduğu uzun süreli aşkları ile gündemde kaldı.

Uzun dönemler boyunca profesyonel anlamda mankenlik yaparken podyum atışmaları, alkol tedavisi, şiddet gibi birçok farklı konunun yanı sıra geçirmiş olduğu estetik ameliyatlar ile de her zaman en çok konuşulan isimlerden bir tanesi oldu. Bir süre sonrasında ise mankenliği bıraktı ve 2013 yılında kendi markası olan Dasmine’i çıkarttı. Oyunculuk konusunda da kendini ispat etmek adına 1997 yılında Hemşerim filmi ile insanların karşısına çıktı. Bunun ardından da Yeşil Işık, Şarkılar Seni Söyler, Metro Palas, Okul, Vizontele Tuuba, Maskeli Beşler: Kıbrıs, Ölümle Dans isimli filmlerde oynadı. Bunun yanı sıra da şimdilerde en fazla beğenilen kanallarda sunuculuk yapmaya devam ederken kendi markası ile alakalı çalışmalarını da sürdürüyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak