Demet Akalın Kimdir ?

Demet-Akalın-Kimdir
Paylaş
 

Türkiye’nin yetiştirdiği, güzelliğinin yanı sıra dobra dobra konuşmalarıyla da ön plana çıkan Demet Akalın 1972 yılında Kocaeli Gölcük’te doğmuştur.İlköğretim ve Lise öğrenimini Gölcük’te tamamlayan Akalın, herhangi bir üniversitede eğitim almadı. Annesinin verdiği destekler sonucunda kaydolduğu mankenlik kursunu bir süre devam ettirdi. Mankenlik kursunda aldığı eğitimler ile kendini oldukça geliştiren Akalın, kariyerindeki en önemli adımı da 1996 yılında attı.

Demet Akalın 1996 ve 2004 yıllaı arasında birçok albüm ve hit parçalar çıkardı. Özellikle 2004 yılında çıkardığı Banane albümü onun hayran kitlesinin oluşmasında etkili oldu ve bu albümde yer alan ‘’Aşkın Açamadığı Kapı’’ şarkısı ile birçok ödül kazandı. 2004 yılında düzenlenen Kral TV Video ve Müzik Ödülleri’nde Yılın Şarkısı ödülünü alan Demet Akalın hiç vakit kaybetmeden yeni albüm çalışmalarını sürdürdü ve 2006 yılında ‘’Kusursuz 19’’ isimli albümünü piyasaya sürdü.

Bu albüm tam 147.130 adet kopya sattı ve MÜ-YAP’tan altın ödül kazandı. Aynı yıl Türk Televizyonları’nda düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde ‘’Afedersin’’ şarkısı ile bir ödül daha aldı. Afedersin isimli şarkısı 7 hafta boyunca en çok dinlenen şarkılar listesinde hep ilk sırada kaldı. Şarkıcılık kariyeri hep artarak devam eden Demet Akalın, 2013 yılında Türkiye Müzik Ödülleri yarışmasında, Türkan şarkısıyla birlikte ‘’En İyi Şarkı’’ ödülünü aldı ve devamında da 30 Aralık 2015 yılında DMC’nin düzenlediği programda Altın Plak ödülü kazanmıştır.

Kariyeri boyunca birçok albüm, single ve ödüle sahip olan Demet Akalın özel hayatıyla da gündemden hiç düşmemektedir. Demet Akalın Okan Kurt ile 2012 yılında evlenmiş ve Hira adında da bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir. Müzik kariyerindeki bu başarısında ailesinin oldukça katkısının olduğunun hemen her röpörtajında dile getiren Akalın, hayırseverlikleriyle de gündeme oturmuş durumdadır. Türkiye’nin yaşamış olduğu iç sorunlarla birlikte her geçen gün artan şehit haberlerine tepkisini sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Demet Akalın, Türkiye Mehmetçik Vakfına’da yüklü miktarda yaptığı bağışlarla gündemdeki yerini almıştı. Oldukça zor zamanlar geçiren ve bundan dolayı da kız çocuklarının eğitim almalarını her zaman dile getiren Demet Akalın’ın birçok öğrenciye de burs verdiği bilinmektedir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak