Dekorasyonda Yaz Havası

Yaz Dekorasyonu
Paylaş
 

Yaz aylarına girerken nasıl ki diyet yapıp kilo vermeye çalışıyorsak, kışlıklarımızı kaldırıp, yazlıklarımızı çıkartıyorsak, ya da yaz aylarının meyvelerini tercih ediyorsak, evimizde de aynı değişikliğe gidebilir, yaz aylarına dekoratif olarak da hazırlanabiliriz.

Tabi ki her yaz ayına girdiğimizde, evimizi ya da eşyalarımızı yenileyelim değildir kast ettiğimiz. Ancak minik değişiklikler ve bilinçli bir kaç dokunuşla evimizi de yaz ayına hazırlayabilir ve dekorasyonda yaz havası yaratabiliriz.

İşe fazla eşyaları atmak, koyu renkli aksesuarları kaldırmakla başlayabilirsiniz. Önce evin havasını bir ferahlatın..Ortalık açılsın ve ev hava alsın.

Sonra bambu, hasır ya da cam aksesuarlar alıp, uygun yerlere yerleştirin. Kumsaldan toplayacağınız çakıl taşları ile eğer yapabilirseniz Naturel tasarımlar oluşturun. Cam vazolara koyacağınız birbirinden güzel rengarenk çiçeklerle evinizin her köşesini süsleyin.

Yatak odanızda ve salonunuzda büyük halılar varsa kaldırın, minik ve açık renkli halılar kullanın. Yine yatak odanızda renkli özellikle yaz tonları olan mavi, beyaz, sarı, kırmızı, turuncu vb. renklerden seçilmiş nevresim takımları kullanın. Yatağınıza beyaz bir cibinlik takabilirsiniz. Cibinlik sizi aynı zamanda yaz aylarının en büyük düşmanı sivri sineklerden de koruyacaktır.

Salon takımlarınızın üstüne, yatak odanızda kullandığınız yaz renkleri hakim olan örtüler örtüp, yastıklar ekleyebilirsiniz. Belki bu renklerde kılıfta takabilirsiniz. Bu biraz daha maliyetli bir yol olsa da, istediğiniz zaman takıp çıkartabileceğiniz için çok daha kullanışlı bir yöntem olabilir.

Buzdolabı magnetlerinizi yaz meyveleri ile süsleyin. Ya da yemek masanızın üzerinde hasır bir sepet içinde dekoratif düşünülmüş yaz meyveleri şeklindeki süsleri sergileyin. Yazın simge renkleri olan, deniz ve güneşi temsil eden mavi, beyaz ve sarı tonlarının hakim olduğu ve yaz günlerini tasvirleyen (deniz manzarası vb.) bir kaç tablo ile duvarlarınızı taçlandırın.

Mutfak ve banyo aksesuarlarınızı hasırdan seçin ve balkonunuzda mümkünse bambu eşyalar kullanın. Kağıttan renkli fenerlerle, balkondaki bambu takımları tamamlayıp, rüzgar gülü, çan ya da balkon salıncağı vb. süsler ile süsleyin.

Böylelikle yaz mevsimi evinize de girmiş olacak, sizi dinlendirecek ve negatifinizi alacak bir mekan haline gelmiş olacaktır.


  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ayna dedi ki:

    Cok güzel ve hos Dekor yapmisiniz. Ellerinize saglik.

Bir yorum bırak