Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
Paylaş
 

Çocuklar, kendilerini daima güvende ve mutlu hissedecekleri ortamlarda durmaktan hoşlanır. Bu yüzden odası da ona güven vermeli ve mutlu hissetmesini sağlamalıdır. Çocuğunuzun odasını dekore ederken mutlaka onun hoşlandığı renk, figür ve şekillerden yararlanmaya özen gösterin. Bu onun odasını sevmesine yardımcı olacaktır. Çocuk odalarında renk olarak koyu mavi, siyah, kırmızı, koyu tonlarda kahveler, koyu tonlarda kırmızı ve yeşiller, yine koyu tonlarda morlar kullanmamaya özen gösterin. Daha açık pembe, mavi, açık kahve, beyaz, açık sarı, açık yeşil, lila, turkuaz gibi canlı ve açık tonları kullanmaya ağırlık verin ve genel olarak az tonda koyu renkler kullanın.

Çocuklarınızın oyuncaklarını dilerlerse kendilerinin de alabileceği yerlere yumuşak plastikten ya da yumuşak malzemelerden raflar ya da dolaplar alın veya yaptırın. Böylece çocuğunuz hem kendi oyuncaklarını alarak sorumluluk kazanmayı öğrenir, hem de istediği oyuncağı alması sağlanmış olur. Onlar için uygun bir oyun köşesi yaptırın ve odasında oyun oynayarak odasına alışmasını sağlayın. Çocuk odası dekorasyon fikirleri arasında verilebilecek en güzel örnek desenli, şehir gibi düzenlenmiş, mutfak gibi tasarlanmış değişik halılar olacaktır. Çocuğunuz bu halılar üzerinde oynarken odasına ısınacak, oyun oynamak için oraya gelmek isteyecek ve zamanla iyice odasını benimseyecektir.

Daha büyük çocuklarınız var ise odalarında severek kalmaları da sorun olmayacak ise kendi kararlarını vermesini ve oda takımı, rengi gibi şeyleri seçmesine izin vererek ona sorumluluk kazandırabilir, odasını da sevmesini sağlayabilirsiniz.

[viralQuiz id=132]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak