Cher Lloyd Kimdir ?

Cher Lloyd
Paylaş
 

Malvern İngiltere doğumlu olan Cher Lloyd’un doğum tarihi ise 28 Temmuz 1993’tür. Henüz 16 yaşındayken X Factor UK isimli ünlü şarkı yarışmasının 7. sezonunda yarışmış olan şarkıcı burada bütün jüri üyelerinden çok güzel yorumlar almıştır. Yarışmanın içerisinde 13 tane şarkı seslendirmiş ve I Gotta Feeling isimli şarkıda ise ona Will.i.am eşlik etmiştir. Burada sergilemiş olduğu başarılı performansların sonrasında ise yarışmadan 4. olarak ayrıldı. Yarışmadan elenmesinin sonrasında ise ilk single çalışması olan Swagger Jagger ile birlikte İngiltere gündeminde yer almayı da başardı. Şarkı İrlanda müzik listesinde 2. İngiltere müzik listesinde ise 1 numaraya kadar yükseldi.

Sonrasında ise var olan başarısı Avrupa’da onu büyük bir ün sahip olmasına yardımcı oldu. With Ur Love isimli single’ı ise başarısını pekiştirmesine yardımcı oldu. Bu single İngiltere listesinde 4 sıraya kadar yükseldi. Cher Lloyd, iki single ardından ise ilk stüdyo albümü olan Stick & Stones’u Sony Music’e bağlı olan Syco Music etiketi üzerinden çıkarttı. Albüm içerisinde 10 tane şarkı bulunuyordu. Avrupa’da başarılı sonuçları almasından sonra ise sıra artık Amerika’ya geldi. Want U Back Us Amerika’da 1.000.000 kopya satış barajını aştı ve böylece platin plak almaya hak kazandı. İkinci albüm olan Sorry I’m Late albümü ise 2014 yılında bu sefer Epic Records bünyesinde çıktı.

11 şarkıdan oluşan albümün ilk single’ı albüm çıkmadan 7 ay önce önce yayınlandı. İkinci single ise 2014 yılında yayınlandı lakin beklenilen başarıyı sağlayamadı. Want U Back albümü Epic Records’a ilk kere çift platin plak kazandırsa da ikinci albümün özellikle de yetersiz tanıtımdan ötürü başarısızlığından ötürü sanatçı buradan ayrıldı. Bazı kişilere göre ise şarkıcı yönetim tarafından kovuldu. Bu konuda resmi bir açıklama gelmedi lakin Epic Records sanatçı listesine bakıldığı zaman şarkıcının isminin burada görülmemesi, iddiaların doğru olduğu anlamına da geldi. 2013 yılında Craig Monk ile evlenmiş olan sanatçı, şimdilerde hangi müzik şirketi ile çalışmaya başladığını söylemese de müzikal çalışmalarına devam ettiğini de söylüyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak