Cem Belevi Kimdir ?

Cem Belevi Kimdir
Paylaş
 

Müzikle küçük yaşlarda ilgilenmeye başlayan İzmir’li genç sanatçı Cem Belevi 4 Haziran 1987 yılında dünyaya geldi. 7 yaşındayken ailesinin yönlendirmesi ile piyano dersleri almaya başlayarak müziğe ilk adımını attı. Kendini en iyi ifade ettiğini düşündüğü enstrümanı gitar ile 13 yaşında tanıştı. Eğitim hayatı boyunca sayısız konser veren Cem Belevi , besteler yapmaya o yıllarda başladı.

Vizyonunu genişletmek ve farklı kültürler tanımak için Lisans eğitimini İngiltere’de almaya karar veren Cem Belevi 5 yılını İngiltere’de geçirdi. İlk 6 ayını Cambridge’te dil eğitimi alarak sonrasında 1 yıl Londra David Game Collage’ta ekonomi eğitimi ve ardından 3 yıl Brunel Üniversitesinde Uluslararası İşletme okuyarak lisans eğitimini tamamladı.

Cem Belevi’nin müziğe olan tutkusu ve müziğe olan merakı üniversite yılları boyunca artarak devam etti. Londra’da yaşadığı süre boyunca onlarca besteye imza atan sanatçı orada geçirdiği yıllar boyunca London School of Contemporary Music (LCCM)’te Şan, Jazz ve Blues eğitimleri aldı.

Birçok dernek, etkinlik ve organizasyonda yer alan sanatçı üniversite sonrasında kariyerine Londra’da dünyaca ünlü bir şirkette çalışmaya başlayarak yaptı. Ancak profesyonel müzik yapma isteği ve şarkı söyleme tutkusunu ertelememek için Türkiye’ye döndü.

2011 yılında aile dostu olan Osman Taşdaş ile albüm çalışmalarına başlayan Cem Belevi kendi söz ve müziklerini barındıran Bilemezsin isimli ilk albüm çalışmasını 2013 yılında müzikseverlerle buluşturdu.

İlk albüm çalışmasından sonra iyi bir çıkış yapmasına rağmen ismini tam olarak duyuramayan Ayshe ile yaptığı “Kim ne derse desin” isimli şarkısı ile sesini duyurdu. Cem Belevi 2015 yılının başlarında yeni albüm çalışması stüdyoya girdi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak