Carrie Fisher

Carrie Fisher Fashion
Paylaş
 

İlk filmi Shampoo’da (1975) Warren Beatty ve Julie Christie ile rol aldı. Ardından 1977 yılında George Lucas’ın klasikleşmiş efsane bilim / kurgu serisi Star Wars’ın orijinal üçlemesi A New Hope, The Empire Strikes Back ve Return of the Jedi’da ve The Force Awakens’da Prenses Leia Organa|General Leia Organa karakterini canlandırarak kariyerindeki en büyük rolünü üstlendi. Bu rol ile dünya çapında tanınan bir oyuncu oldu.

Bu filmden sonra Dan Aykroyd ve John Belushi oynadığı John Landis’in yönettiği 1980 tarihli Cazcı Kardeşler-“Blues Brothers” filminde oynadı.
1986 yılında Hannah ve Kızkardeşleri filminde boy gösterdi. The Burbs adlı filmde Tom Hanks ile beraber oynadı.
1990’da Mely Streep, Shirley McLaine ve Dennis Quaid’ın oynadığı Postcards from the Edge adlı filmin senaryosunu yazdı.
Müzisyen Paul Simon ile sadece bir yıl evli kaldı.

Star Wars serilerinde Prenses Leia karakterini canlandıran 60 yaşındaki ABD’li oyuncu Carrie Fisher, üç gün önce geçirdiği kalp krizi sonrası hastanede hayatını kaybetti.

Londra’dan Los Angeles kentine giderken uçakta ağır bir kalp krizi geçirdikten sonra hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu dün yaşamını yitirdi.

Aynı zamanda senaryo yazarlığı da yapan oyuncu, Yıldız Savaşları’nın yanı sıra ‘Cazcı Kardeşler’, ‘Hannah ve Kız Kardeşleri’, ‘Charlie’nin Melekleri’ filmlerinde de rol almıştı.

Geçen sene aralık ayında vizyona giren Star Wars Bölüm 7: Güç Uyanıyor’da eski rolünü yeniden canlandıran Fisher, seneye vizyona girecek olan devam filmi Bölüm 8’in çekimlerine devam ediyordu.

Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin ünlü oyuncusu Carrie Fisher’in annesi kızının ölümüne dayanamadı. Kendisi de kızı gibi Hollywood yıldızı olan Debbie Reynolds, Los Angeles’ta kalp krizi geçirerek 84 yaşında hayata gözlerini yumdu.

[viralQuiz id=173]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak