Carmen Electra Kimdir ?

carmen-electra-kimdir
Paylaş
 

Amerika’nın Ohio eyaletinde 20 Nisan 1972 yılında dünyaya gelmiş olan Carmen Electra’nın gerçek ismi Tara Leigh Patrick’tir. Güzelliği ile insanları büyüleyen oyuncu ilk olarak ismini Playboy isimli dergiye vermiş olduğu pozlar ile duyurdu. Sonrasında MTV’de yayınlanmış olan oyun şovlarından biri Singled Out sonrasında dünyanın dört bir yanında büyük bir beğeni ile izlenen Baywatch sonrasında artık ününü çok daha geniş alanlara yaymayı da başarmış oldu. Dans konusundaki yeteneklerini de sergilemeyi seven oyuncu, ilk dans performansını ise Pussycat Dolls isimli grup ile birlikte gerçekleştirdi. Oldukça geniş bir filmografiye sahip olan oyuncunu ekranlara ilk olarak 1997 yılında An American Vampire Story ile geldi.

Aynı yıl Good Burger çekimlerinde yer aldıktan sonra 1998 yılında da yine 2 film çekti. Starstruck, The Chosen One: Legend of the Raven isimli filmlerden sonra 1999’da The Mating Habits of the Earthbound Human ve Christmas Vacation 2000 filmlerinde yer aldı. Komedi filmlerindeki başarısını ispatlayan Carmen Electra yine 2000 yılında Korkunç Bir Film’de izleyicilerin karşısına çıktı. Aynı sene içerisinde Welcome to Hollywood belgeselinin çekimlerinde olan oyuncunun 2001 senesi de yine bol filmli geçti. Perfume, Get Over It e Sol Goode filmlerinin sonrasında ise 2002 yılında Naked Movie, Whacked’ Rent Control gibi filmlerde de adından söz ettirmeye devam etti. Monster Island, Lil’ Pimp, Date Movie, Korkunç Bir Film 4, American Dreams gibi filmlerin künyelerinde de Carmen Electra’nın ismi yer almaktaydı.

En son 2008 yılında filmlerde rol almış olan oyuncu; National Lampoon’s Pledge, Hot Tamale, Beyond Legend: Johnny Kakota, Full of İt, Meet The Spartans filmlerinde rol aldıktan sonra henüz yeni bir yapımda yer almadı. Özellikle de parodi filmlerinde adından söz ettirmeyi başarmış olan oyuncu magazin basınının da en gözde ve beğenilen isimlerinden de bir tanesi olmayı başarıyor. Oyuncu kendine gelen teklifleri değerlendirirken şimdilerde onu geliştirebilecek ve başarısını katlayacak tarzda sinema filmleri ve tanıtımları ön plana çıkartmayı tercih ediyor ve seçimlerini ona göre yapıyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak