Cansu Dere Kimdir ?

Cansu-Dere-Kimdir
Paylaş
 

Ekranların kendine özgü tarzıyla sevilen yıldızlarından olan Cansu Dere, Yunanistan göçmeni olan bir ailenin kızı olarak 14 Ekim 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ailesinin çalışma hayatından dolayı İzmir’de eğitimini tamamlayan Cansu Dere, ilk ve ortaokulu burada tamamladı ve mankenlik kariyerine de 20 yaşında başladı. Cansu Dere, 2000 yılında ülkemizde düzenlenen Kanal D Miss Turkey yarışmasına katılmış ve herkes tarafından büyük bir beğeni toplamıştır. Düzenlenen bu güzellik yarışmasından üçüncülükle ayrılan Cansu Dere mankenlik yapmaya başladı.

Yarışmaya katıldığı sıralarda İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde eğitim görmekte olan Cansu Dere, mankenlik kariyerine ağırlık verdiğinden dolayı öğrenimini yarıda bırakmak durumunda kaldı. Mankenlik kariyeri boyunca Cengiz Abazoğlu, Evrim Timur, Hakan Yıldırım, Dilek Hanif ve Ümit Ünal gibi ünlü moda tasarımcılarıyla birlikte çalışan Dere, bu modacıların defilelerinin neredeyse tamamında görev almıştır.

ITKIB’nin yurt dışında düzenlemiş olduğu tüm organizasyonları üstlenen Cansu Dere, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmiştir. Türkiye’deki kariyerinin ardından Paris’e yönelen Cansu Dere, burada birçok defileye katılmış ve ünlü fotoğrafçılarla da çalışma imkanına sahip olmuştur. Mankenlik kariyerini devam ettirirken 2000 yılında da ilk sunuculuk deneyimini Kanal D ekranlarında gerçekleştirdi. Çocuk ve Müzik isimli programın sunuculuğu yapan Cansu Dere, bu sunuculuğun ardından 2004 yılında da Show Tv’de yayınlanmakta olan Türkiye’nin Yıldızları isimli yarışmanın sunuculuğu üstlenmiştir.

Türkiye’de her kesim tarafından tanınması ise 2006 yılında yayınlanan Sıla dizisiyle mümkün olmuştur. Dizi kariyeri boyunca birçok önemli projede rol alan Cansu Dere, 2007 yılında da Kenan İmirzalioğlu ile Son Osmanlı Yandım Ali adlı sinema filminde rol aldı. Bu film, bir milyon kişiden fazla izlendi ve Cansu Dere’nin kariyeri için oldukça önemli oldu. Kariyerinin diğer önemli anlarını ise 2009 yılında Türk televizyonlarında yayınlanmakta olan Ezel dizisi ile yaşadı. Bu dizide Eyşan rolünü canlandıran Cansu Dere, kötü bir rolü canlandırmasına karşılık, sinema sektöründe ne kadar başarlı olduğunu birçok kişiye de gösterdi. Televizyon karşısına son olarak da Osmanlı Tarihi’ni ele alan Muhteşem Yüzyıl dizisiyle çıktı ve bu dizide de Firuze rolünü en iyi şekilde ortaya koydu.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak