Can Nergis Kimdir ?

Can-Nergis-(1)
Paylaş
 

27 Mayıs 1985 yılında İstanbul’da doğmuş olan Can Nergis’in çocukluğu ise Teşvikiye’de geçmiştir. Kahverengi saçlı ve mavi gözlü olan oyuncunun boyu ise 1.93. 17 yaşına kadar yalnızca eğitimi ile alakalı düşünceleri olsa da 17 yaşına geldiği zaman halası onun güzel fiziğinin farkına vardı ve bundan sonra da modelliğe yöneltti. Bu aşamada ise eğitimini ihmal etmedi. Çin ve Avustralya’da eğitimini tamamladıktan sonra ise tekrardan 2011 yılında Türkiye’ye döndü. Eğitiminin sona ermesinden sonraki 8 yıllık dönemde ise Tayland’da yaşadı.

Modellik ile alakalı araştırmalar yaparken Avustralya’dan bir menajer buldu ve onunla tanışarak çalıştı. Bunun sonrasında ise menajeri onu Çin’e gönderdi. Böyle olunca da modellikte çok hızlı bir şekilde ilerledi ve büyük adımlar atmaya başladı. Menajerinin yapmış olduğu yönlendirmeler doğrultusunda öncelikli olarak Asya bölgesine gönderildi. Burada ilk gittiği yerlerden bir tanesi ise Çin oldu. Bundan dolayı da Çin’de bir süre kaldı. Her ne kadar ailesi onun Çin’de bir ajans ile kontrat imzalamasına karşı olsa da o 3 aylık bir kontrat imzaladı.

Onunla birlikte aynı mesleği yapan model arkadaşları ile aynı otelde kalan Can Nergis, bir süre geçtikten sonra ise menajerinden ayrıldı. Her zaman kendi ayakları üzerinde kalmak isteyen oyuncu serbest bir şekilde çalıştı ve kendine ait bir ev tuttu. Uluslar arası reklamlarda yer almaya başladıktan sonra Hong Kong da üç yıl boyunca modellik yapmaya başladı. Bunun sonrasında ise Japonya, Malezya ve Tayland’a farklı tanıtım ve reklam işleri için gitti.

Buralardan ise en çok Tayland’ı sevmiş olan oyuncu burada bir SHEWA isimli bar restaurant açtı ve babasının da onun yanına gelmesi ile birlikte burada bir tane de ev aldı. Sonrasında ise Türkiye’ye döndü. Burada Her şeye Rağmen dizisinde Mehmet karakteri ile ekranlara çıkmaya başladı. Dila Hanım, Paşa Gönlüm, Maral, Arka Sokaklar gibi en fazla bilinen dizilerde de roller aldı. Özellikle de Her şeye Rağmen isimli dizide Ayvalığı soğuk bulduğunu ve bundan dolayı içlik giyerek şehri gezdiğini söyleyerek Tayland’dan sonra buraya hemen alışamadığını belirtti.

Can Nergis Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak