Çağla Şikel Kimdir ?

Çağla-Şikel-Kimdir
Paylaş
 

Ekranların sevimli yüzlerinden olan Çağla Şikel, 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Adanalı bir anne ve Azerbeycan Türkü olan bir babadan dünyaya gelen Çağla Şikel, eğitim hayatını İstanbul’da sürdürdü. 1985 yılında İstanbul Ahmet Hamdi Tanpınar ilkokulunda eğitimine başlamış ve 4. sınıftan itibaren de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimleri almaya başlamıştır.

İlkokulu oldukça başarılı bir şekilde bitiren Çağla Şikel, ortaokul eğitimini de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamlamıştır. Lise eğitimini’de Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamlayan Çağla Şikel, birçok kişi tarafından beğenilmiş ve okulda kalması yönünde çok ısrar almıştır. Daha üniversite eğitimini görürken 1996 yılında Odessia adlı filmde oynadı.

Kendini gösterme şansını yakalayan bunu en iyi şekilde değerlendiren Çağla Şikel, ülkemizde her yıl düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı. 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birincilik elde eden Çağla Şikel’in mankenlik kariyeri de böylece başlamış oldu. Bunun ardından Şeyşel Adaları’nda düzenlenmiş olan Miss Worl 97 güzellik yarışmasına katılmış ve burada da dünyanın en güzel dördüncü kişisi olarak tamamlamıştır. Bu yarışmadaki mankenler arasında düzenlenen Avrupa Güzeli ödülünü de kimseye kaptırmayan Şikel, güzelliğini de bir kez daha tescillemiş oldu.

Güzelliğinin farkında olan birçok firma Çağla Şikel ile çalışmak istemiş ve kendisi Fransa, ABD, Almanya, Rusya, Çin ve Mısır gibi ülkelerin ünlü modacılarıyla beraber çalışmıştır. Özel hayatıyla ilgili ilk haberler ise 2002 yılında Bozok Gören ile çıkmıştır. Kısa süreli birlikteliğinin ardından Emre Altuğ ile tanışmış ve 4 senelik bir beraberlik yaşadılar. 10 Ağustos 2008 yılında Sortie’de dünya evine giren Emre Altuğ ve Çağla Şikel, 18 Aralık 2008 tarihinde de bir çocuk sahibi olacaklarını duyurmuşlardı. 31 Ekim’de dünyaya gelen Kuzey bebek ise onların aşkının bir simgesi olarak gösterilmişti. Her şey yolunda giderken, örnek çift ünvanını kazanmışlarken talihsiz bir şekilde ansızın 12 Ocak 2015 tarihinde de boşanmışlardır. Kariyeri boyunca birçok film, dizi ve yarışmada yer alan Çağla Şikel, şuan Türk Televizyonları karşısında Her Şey Dahil programını Alişan ile beraber sunmaktadır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak