Çağdaş Onur Öztürk Kimdir ?

Çağdaş Onur Öztürk
Paylaş
 

Çağdaş Onur Öztürk, 16 Ağustos 1979 tarihinde Sivas’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lisede de tiyatro oyunlarında görev aldı. Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde okurken de fakültenin tiyatro kulübünde faaliyet göstererek başarıla elde etmiştir. Üniversite bitince askerlik görevini tamamladı ve dönünce kısa bir süre bir ilaç firmasında temsilcilik yaptı. Sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü’ne girerek orada okudu ve mezun olarak eğitimini bitirmiş oldu.

Bu okulda okurken 2008 yılında “Gazi” dizisi ile televizyona adım attı. Osman Sınav tarafından yaratılan ve 2009 yılında başlayan, başrolünde Tayanç Ayaydın’ın oynadığı “Sakarya Fırat” dizisinde oynadı. 2011 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil, Merve Boluğur’un oynadığı “Kuzey Güney” adlı dizide kötü adam Barış Hakmen karakterini oynamıştır.

Yapımcılığını dünyanın en büyük medya prodüksiyon şirketi olan Endemol Shine Türkiye’nin üstlendiği ve başrollerinde Şükrü Özyıldız ile Aslı Enver’in rol aldığı ‘Kış Güneşi’ dizisine Çağdaş Onur Öztürkte dahil olmuş oldu.

[viralQuiz id=18]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak