Çağatay Ulusoy Kimdir ?

Çağatay-Ulusoy-Kimdir
Paylaş
 

Çağatay Ulusoy 1990 yılının Eylül ayında İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Eğitimini düzenli bir şekilde tamamlayan sanatçı son olarak İstanbul Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. Aslında üniversitede okuduğu bölüm oyunculuk ile ilgili olmayıp orman fakültesinde eğitim almıştır. Aynı zamanda modellik ve oyunculuk ile ilgili konularda da kendisini geliştirmeye çalışmıştır.

İlk olarak modellik anlamında kendisini göstermeyi başarmıştır. 2010 yılında Türkiye’de birinci olmuştur. Daha sonrasında 2011 yılında ilk kez televizyon dizisinde rol almaya başlamıştır. Adını Feriha Koydum dizisinde Hazal Kaya ile başrolleri paylaşmaktaydılar. Dizide Emir Sarrafoğlu olarak rol aldığında tüm Türkiye halkının en gözde dizileri arasında yer almaktaydı.

Dizilerde oynamasının dışında aynı zamanda sinema filmi de çekmiştir. Adını Feriha Koydum dizisinin çekimleri devam ederken bir diğer yandan da Anadolu Kartalları filminin çekimleri başlamıştır. Çok yoğun bir dönem geçiren Çağatay Ulusoy, büyük bir başarı ile hem dizide hem de sinema filminde kendisini ispatlamıştır. Anadolu Kartalları filminde ‘’Üsteğmen Ahmet Onur ‘’ karakterini canlandırmaktaydı.

Geçtiğimiz yıllarda büyük bir beğeni ile izlenen ’Medcezir’ dizisinde Serenay Sarıkaya ile birlikte rol almışlardır. Özellikle genç kızların beğenisini toplayan bir dizi idi.  En son 2015 yılında ‘Delibal’ adlı filmi ile sinema salonlarını doldurmayı başarmıştır ünlü sanatçı.

Genellikle Çağatay Ulusoy daha çok aşk filmlerinde yer alıyor. Sadece modellik ve oyunculuk yapmakla kalmayıp aynı zamanda sosyal hayatında düzgün bir şekilde yaşıyor. Düzenli olarak spor yapıyor. Genç kızların hayranı olduğu sanatçı Medcezir dizisinin çekimleri sırasında Serenay Sarıkaya ile bir birliktelik yaşamışlardı.

Her yıl gittikçe daha fazla kendisini gösteren sanatçı, sanat camiasında büyük bir derecede yükseliş göstermektedir. Modelliğe ve oyunculuğa ilk başladığı yıllarda 2-3 ödül alırken, yıllar ilerledikçe ödüllerinde de artış göstermektedir. Şuana kadar toplamda aldığı ödül sayısı 18dir. Bu ödüller arasında en son aldığı 2015 yılında pantene altın kelebek ödüllerinde erkek oyuncular arasında en iyisi seçilmiş ve ödüle layık görülmüştür. Üniversitelerde yapılan ödül gecelerinde çoğunlukla en iyi erkek oyuncu ödülünü Çağatay Ulusoy’a uygun ve layık görmektedirler.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak