Çağan Atakan Arslan Kimdir ?

Çağan Atakan Arslan
Paylaş
 

2016 yılında TV8 ekranlarında gösterime giren Survivor yarışmasının ünlüler favorisi Çağan Atakan Arslan, 27 Ağustos 1989 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren sportif faaliyetlerde bulunan Çağan Atakan Arslan, ortaokula başladığı sırada güreş sporuyla yakından ilgilenmeye başladı.  Kısa bir süre bu sporu devam ettirdikten sonra spor hayatında önemli bir yeri olan basketbola yönelen Çağan, 16 yaşından itibaren vücut geliştirme sporuyla ilgilenmeye başladı. Oldukça başarılı bir şekilde vücut geliştirme sporunu devam ettiren sporcu, 17 yaşında ilgisini dövüş sporlarına çevirdi. Vücut geliştirme sporunu devam ettirirken aynı zamanda dövüş sporlarıyla da ilgilenen Çağan Atakan Arslan, birçok başarıya imza atmıştır.

Üniversite yaşamını Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda devam ettirmektedir. Üniversiteye girişler sırasında katıldıkları mülakatlarda parkur rekoru kırmış ve bölümüne birincilikle girmiştir. Üniversite eğitimini halen devam ettiren Çağan, 2008 yılından itibaren profesyonel olarak Kick Boks ve Muay Thai sporuyla ilgilenmektedir. Uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Çağan Atakan Arslan, dünya genelinde düzenlenen birçok profesyonel müsabakaya davet edilmektedir. Kariyeri boyunca elde ettiği zaferlere bakıldığında en önemlisini 2011 yılında Özbekistan’da elde etmiştir. 2011 yılında Özbekistan’da düzenlenen turnuvada binlerce rakip taraftarın önünde finalde rakibini nakavt etmiştir. Zorlu ve bir o kadar da önemli olan bu müsabakanın ardından IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu olmuştur. Bu müsabakanın ülkemizdeki önemi ise oldukça farklıdır. Profesyonel anlamda ülkemizde büyük erkekler branşındaki ilk altın madalyayı Çağan Atakan Arslan kazandırmıştır.

Kick Boks ve Mai Thai’nin beraberinde güreş antrenmanlarını da devam ettiren sporcu, bir süre sonra kendinden Solider olarak söz ettirmiştir. Oldukça sportif bir yaşantısı olan Arslan, dünyanın en büyük kick boks organizasyonlarından birisi olan Glort World Series ile anlaşma sağlamış ve bu da tarihe altın harflerle yazılmıştır. 2014 yılında turnuvadaki ilk karşılaşmasına İstanbul’da çıkmış ve burada rakibi Brezilya’dan Jonatan Olveira olmuştur. Sportif faaliyetlerinin yanı sıra ülkemizde bazı reklam, dizi ve sinema filmlerinde de rol alan Çağan Atakan Arslan, adından sıkça söz ettirmektedir.

Çağan Atakan Arslan Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak