Burcu Esmersoy Kimdir ?

Burcu-Esmersoy-Kimdir
Paylaş
 

Ünlü sanatçı Burcu Esmersoy İstanbul doğumlu sanatçılar arasında yer almaktadır. Aslında gerçek ismi Kamile Burcu Esmersoy olan sanatçı Kamile ismini kullanmayı tercih etmiyor. 1976 yılında dünyaya gözlerini açan ünlü güzel eğitimlerini en güzel şekilde tamamlayıp en sonunda sunucu ve oyuncu olmaya karar vermiş.

Burcu Esmersoy’un eğitim alanında gördüğü şeylere bakıldığı zaman lisede ve üniversitede aslında oyunculuk ve sunuculuk alanında bir eğitim almadığı açıkça göz önünde. Kendisi İstanbul’da turizm işletmeciliği mezunudur. Fakat bu alanda çalışmak istemediğinden dolayı kendisi zamanında gerçekleştirilen güzellik yarışmalarına başvuru yapmış ve burada önemli bir derece ile ayrılmıştı. Hayatının dönüm noktası belki de bu güzellik yarışmasında ilk sıralara girmesiydi.

Burcu Esmersoy’u pek çok yarışma programlarında yarışmacı olarak da görmüşlüğümüz var. Katıldığı programlara bakıldığı zaman akla gelen ilk programlar arasında survivor yarışmasında yaptığı sunuculuk akla geliyor.

Televizyon sektöründe çalışmaya karar verdiği ilk zamanlarda sunuculuk ve yapımcılık yapmıştı. Daha sonralarında bazı dizilerde ve filmlerde zaman zaman yer almıştı. Çocuklar duymasın adlı dizide Aylin karakteri ile karşımıza çıkmıştı. Sinema filmi anlamında bakıldığı zaman Romantik komedi adlı filmde de bazı yerlerde yer almıştı.

Burcu Esmersoy’un özel hayatına da baktığımız zaman annesinin ve babasının boşanmış olduğunu görüyoruz. Aşk hayatında ise yabancı ülkede kilise de nikah kıymıştı. Fakat evlilikleri çok uzun sürmedi. Evlendikten iki yıl sonra boşanma kararı almışlardı ve yollarını bu şekilde ayırdılar.

Burcu Esmersoy’un hobileri arasında en çok dans etmek yer alıyor. Dans etmeyi sevdiğinden dolayı yıllar önce yapılan dans programlarında yarışmacı olarak yer almıştı. Çok güzel performanslar ile ekranların karşısına geçti güzel sanatçı. Bu katıldığı yarışma programları ile kendisini daha çok tanıtma fırsatı buldu. Sanat hayatına baktığımız zaman en çok ekranlarda görüldüğü yıllar 2010 yılları ve 2015 yılları arasında. En son sunduğu ‘Ver Fırına’ adlı programda büyük başarı yakalamıştı. Güzelliği, bakımı, ve diksiyonlu bir biçimde konuşması ile herkesi kendisine hayran bırakan güzel oyuncu aynı zamanda marifetli olduğunu da bu program sayesinde göstermiştir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak