Burcu Çağlayan

Burcu Çağlayan
Paylaş
 

Cumhuriyet savcılığının yaptığı araştırmada Burcu Çağlayan’ın balkondan atıldığı kanaatine varılması üzerine İbrahim Tokgöz hakkında ‘kasten adam öldürme’, üst kattaki dairede kalan komşusu, aynı zamanda yakın arkadaşı Murat Ergüç hakkında ise ‘kasten adam öldürmeye yardım etme’ suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle Antalya 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. İbrahim Tokgöz hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. Tokgöz, aradan geçen süreye rağmen bulunamadı.

6 yıldır firari olan İbrahim Tokgöz, bugünkü duruşmaya yakınları ve avukatlarıyla birlikte katıldı. Mahkemede ilk kez ifade veren İbrahim Tokgöz, olay gecesi Burcu Çağlayan’ın bir barda eğlenmeye gittiğini, kendisini de arayıp davet ettiğini söyledi. Tokgöz, dışarda Murat adlı arkadaşıyla alkol aldıktan sonra Çağlayan’ın bulunduğu bara gittiklerini belirtti. Çağlayan’ın yanında bir de kız arkadaşı olduğunu aktaran Tokgöz, “Biz arkadaşlarımla ayrı bir standa oturduk, o ise başka bir standa oturdu ama Burcu ara ara yanımıza gelip gidiyordu, eğleniyordu” dedi. Tokgöz, daha sonra başka bir bara geçerek eğlenmeye devam ettiklerini, Çağlayan’ın da kendisini telefonla arayarak, oldukları yere geldiğini aktardı. Saat 04.30’da Burcu Çağlayan ve arkadaşı ile bardan ayrıldıklarını kaydeden Tokgöz, şunları belirtti:

“Murat ile aynı binada oturuyorum ve o evine gitti. Ben de Burcu ile evime geçtim. Çok alkol aldığım için ikili koltukta uyudum. Burcu ise telefonda sürekli biriyle konuşuyor, küfürler ediyordu. Kiminle konuştuğuna baktığımda benim telefonumla Merve isimli arkadaşımla konuştuğunu gördüm. Telefonu aldım ve Merve’ye ‘Kusura bakma’ gibi bir şeyler söyledim ve kapattım. Daha sonra ‘Bunlar benden daha mı değerli, kendimi atarım’ şeklinde sözler söyledi. Hemen ardından, yaklaşık 1-2 saniye sonra ‘tak’ şeklinde çok güçlü bir ses geldi. İrkildim, balkona çıktım. Burcu’nun balkondan kendisini attığını gördüm.”

Tokgöz, sonrasında aynı binada oturduğu arkadaşının yanına gittiğini ve durumu anlattığını, düştüğü yere hiç bakmadığını ve polisi aradıklarını söyledi. Tokgöz, hakkında yakalama kararı çıkarılması üzerine ‘gereksiz yere cezaevinde yatmamak için’ ifade vermeye gitmediğini dile getirdi.

Mahkeme-, sanığın daha önce yakalama emrinin infazına engel olarak kaçması nedeniyle bu aşamada adli kontrol tedbirinin yetersiz kalacağını göz önünde bulundurarak, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanmasına hükmetti.

[viralQuiz id=159]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak