Buray Hoşsöz Kimdir ?

Buray Kimdir Hayatı
Paylaş
 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da 1984 yılında doğdu. Üniversite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Kompozisyon bölümünde tamamlayan ve University of Glamorgan Üniversitesinde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği bölümünde master yapan Buray Hoşsöz yaklaşık 15-16 yaşlarından beri müzikle ilgilenmekte.

Besteci ve Söz Yazarı Gözde Ançel ile Avusturalya’da tanışmasından sonra beraber birçok şarkıya imzalarını attılar. Türkiye’nin öne gelen sanatçılarından Ferhat Göçer, Selim Güngören ve Ömür Gedik gibi isimlere besteler veren Buray , Melbourne’daki müzik stüdyosunda ilk albümü “1 Şişe Aşk” için çalışmalarına devam etti. “1 Şişe Aşk” albümünün ilk şarkısı “İstersen” parçası ile merhaba dedi. Soner Arıca, Haluk Levent, Kuzey, Hazal, Gökhan Tepe, Berksan, Rober Hatemo ve İzel gibi birçok ünlü sanatçının Kıbrıs’ta ki konserlerinde gitarist olarak orkestra da yer aldı.

Solistlik yaptığı “Sensitive Vibrations” grubu ve “Acoustic Ceremony” projesi dahilinde birçok konser veren Buray, modern ve geniş İngilizce müzik repertuvarı ile büyük ilgi çekmeyi başardı.

125 yarışmacının katıldığı Kıbrıs Eurovision elemelerinde “United Boyband” grubu ile solist olarak yer aldı ve finale kaldı. Bu başarısının ardından İngiltere’de Royal Alexandra Palace’da konser verdi. “Yanayım” şarkısı ile 2008 büyük bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümünde yer alan bit çok şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çalarak eşlik etti. Kıbrıs’ta sayısız kez televizyon programlarında orkestra şefliği görevi aldı ve Kıbrıs’ta bir çok müzisyenin albümlerinde aranjörlük yaptı.

Bestesi Buray ve Gözde Ançel ‘e, sözleri Gözde Ançel tarafından kaleme alınan “İstersen” parçası büyük bir çıkış yaparak tüm radyolar ve dijital platformlarda dinleyici ile buluştu.

Çilek Kokusu isimli televizyon dizisinde İstersen ve Sen Sevda Mısın parçaları büyük bir beğeni topladı ve 2015 yılında çıkarttığı “1 Şişe Aşk” albümü ile Buray hızlı yükselişini emin adımlarla sürdürüyor.

Albümleri
1 – Şişe Aşk (2015) – Sony Music

Şarkıları
1 – İstersen
2 – Ben Akıllanmam
3 – Alacalı
4 – Ara Sıra Ara
5 – Gitmem Gerek
6 – Sonsuz Kılalım
7 – Sen Sevdamısın
8 – Kimsenin Suçu Yok


 • Site Yorum

5 adet yorum var.

 1. ismail caki dedi ki:

  seni çok seviyorum sana hep burişim diyorum

  • KİMDİRH AYATI dedi ki:

   İsmail bey bize yazıyorsunuz. Buray Hoşsöz Değiliz biz Ama Face linkini verebilirim, iyi arkadaşızdır.Buda bizden size hediye.

 2. Halime nur dedi ki:

  Seni çok seviyorum sesin çok güzel daha evvelsi gün senin memleketinden geldim Lefkoşa ama seni görmedim neyse İnşallah goruduruzz?

 3. Buray manyaği dedi ki:

  Kimse Burayıma göz dikmesin oyarımm

 4. Ayşe dedi ki:

  Sayın yönetici İsmail beye verdiğiniz cevap beni çok güldürdü. ? Güldüm ama çok haklısınız durumun trajikomikliğine güldüm.. Facebook linki konusunda ciddiyseniz benimle de paylaşabilir misiniz rica etsem?

Bir yorum bırak