Burak Özçivit Kimdir ?

Burak-Özçivit-Kimdir
Paylaş
 

Burak Özçivit 1984 yılında dünyaya gözlerini İstanbul şehrinde açmıştır. Aslen İstanbullu değildir. Fakat ailesi orada yaşadıkları için dünyaya orada gelmiştir. Aslen Gazianteplidir sanatçı. Sanat hayatına mankenlik ile başlayan yakışıklı sanatçı daha sonra oyunculuk ile de ekranlara çıkmıştır.

2001 yılında liseden mezun olan sanatçı üniversitede eğitimine fotoğrafçılık bölümü ile devam etmiştir. Güzel sanatlar fakültesi mezunu olan Burak Özçivit kendi mesleğini yapmak yerine mankenlik yapmayı tercih etmiştir.

Mankenlik yapmaya karar verdiği zaman ajanslara ve güzellik yarışmalarına başvuru yapmış. Ve çoğu güzellik yarışmasında ilk üç sırada yer almayı başarmıştı. Birincilikleri de çok fazla. Hatta dünyaca ünlü mankenlerin yarıştığı yarışmada dünyanın en iyi erkek manken kategorisinde ikinci olarak yarışmadan ayrılmıştı. Türkiye halkı için büyük bir gurur kaynağı olmaya başlamıştı sanatçı o zamanlarda. Kendisini bu alanda belli ettikten sonra marka olan defilelerde ve fuar alanlarında da yer almıştı.

Mankenlik yaptığı sıralarda aynı zamanda oyunculuk anlamında da kendisini geliştirmeye başlamıştı. Daha sonra dizilerde ve filmlerde rol almaya başlamıştı. Kendisini en çok ön plana çıkardığı dizi 2000’li yılların başında çekilen Baba Ocağı adlı dizide çetin karakteri ile kendisini ön plana çıkartmıştı. Dizi ege bölgesinde Muğla şehrinde çekildiği için Ege’li insanlar daha çok izlemişlerdi. Oyunculuk anlamında başarısını burada gösterdikten sonra başka dizilerde de başrol oyunculuğu yapmıştı. Bunlardan bir tanesi tarihi bir dizi olan Muhteşem Yüzyıl isimli dizide malkoçoğlu rolünü üstlenmişti. Bir diğer başrol oynadığı dizi çalıkuşu dizisiydi. Çalıkuşu dizisinde Fahriye Evcen ile başrolleri paylaşmışlardı. Bu dizide iki kuzeni canlandıran ikili büyüdükleri zaman birbirlerine aşık olmuşlardı. Dizi setinde başlayan aşkları günümüzde hala devam etmekte. Güzel giden birlikteliklerini evlilik yolunda ilerletmeyi düşünen çift en yakın zamanda evleneceklerini açıkladılar.

En son rol aldığı Kara Sevda adli dizide tüm genç kızların hayranlığını kazanmış durumda ünlü oyuncu. Burak Özçivit’in sanat hayatına baktığımız zaman en etkin yılları 2006 yılından günümüze kadar olan süre zarfının olduğu görülüyor. Yakışıklı oyuncu kendisini geliştirme yolunda her adımı atıyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak