Buğra Gülsoy Kimdir ?

Buğra-Gülsoy-Kimdir
Paylaş
 

Ekranların karizmatik beyefendisi Buğra Gülsoy 22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Diğer bir ismi de Behiç’tir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. İlk sahne deneyimini ise oldukça küçük yaşlarda, daha 13 yaşındayken yaşamıştır. Üniversite öğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin Mimarlık Bölümünde tamamlamış olan Gülsoy, Kıbras’ta yaşadığı sürede Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda birçok oyunda görev almış, bunun beraberinde kısa film yönetmenliği de yapmıştır. Kariyeri oldukça dolu olan Buğra Gülsoy, şuan Türkiye’nin en çok sevilen oyuncularından birisidir.

Türk izleyicilerinin karşısına ilk kez 2008 yılında Kanal D ekranlarından çıkan Buğra Gülsoy, bu kariyerini Hepimiz Birimiz İçin adlı diziye borçludur. Başrolde görev alan Gülsoy, bu dizinin ardından da Mahsun Kırmızıgül’ün unutulmaz filmlerinden birisi olan Güneşi Gördüm’de rol almıştır.Oyunculuktaki başarısını ispatlayan Gülsoy, sinema filminin ardından ATV’de yer alan Unutulmaz adlı dizide de görev almıştır. Kanal D’de yer alan iki önemli dizide de görev alan Buğra Gülsoy, kariyerinin zirvesini ise Kuzey Güney dizisinde rol alırken yaşamıştır.

Şuan ise 2015 yılının Şubat ayında FOX Tv’de yayınlanmaya başlayan Aşk Yeniden dizisinde rol almaktadır. Oyunculuk kariyeri oldukça başarılı geçen Buğra Gülsoy, toplamda 7 dizide görev almıştır. Bunun haricinde de 6 kısa film ve 4 sinema filminde rol almıştır. Özel hayatıyla çok gündeme gelmek istemeyen ve bundan dolayı da çok dikkatli bir hayatı olan Buğr Gülsoy, sık sık Kıbrıs’a gidiyor ve burada tiyatro hayatına başladığı arkadaşlarını ziyaret ediyor. Yaptığı röpörtajlarda Ankara doğumlu olduğunu ve Ankara’ya sürekli bir özlem duyduğunu dile getirmektedir. Yakınlarını sık sık ziyaret etmek amacıyla Ankara’ya gittiği ve buradaki tiyatro okullarını da ziyaret ettiği bilinmektedir.

Buğra Gülsoy kariyeri boyunca bir kez evlilik yaşamıştır. Aynı mesleği paylaştığı Burcu Kara ile evlenmiş olan Buğra Gülsoy, evliliğinde kariyerindeki kadar başarılı olamamış ve 2 Ağustos 2012 tarihinde karşılıklı olarak anlaşarak Burcu Kara ile ayrılmıştır. Şuan FOX Tv’de yayınlanan Aşk Yeniden dizisiyle beraber tekrar kariyerinde yükselme noktasına gelen Buğra Gülsoy, zamanının büyük bir çoğunluğunu bu dizinin çekiminde geçirmektedir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak