Brenda Song Kimdir ?

brenda-song
Paylaş
 

27 Mart 1988 Carmichael Kaliforniya doğumlu oyuncu Brenda Song, ekranlara çok küçük yaşlarda çıkmaya başladı. 1995 yılında San Francisco’da bulunurken burada ajansa kaydolan Brenda Song, çocuk modeli olarak kendini farklı tanıtımlarda buldu. Kamera karşısına geçmeye alışmaya başlamasının sonrasında ise artık sıra farklı filmler ile alakalı araştırmalar yapmaya geldi. Ona gelen teklifleri incelemesinin sonrasında ise artık birbirinden değişik tarzdaki filmlerde yan rollerde kendini göstermeye başladı. Thunder Alley, Requiem, Small Talk, Santa With Muscles, Leave İt To Beave gibi filmlerde Brenda Song yan rollerde yer aldı.

Yapımcıların onu yan rollerde keşfetmeye başlamasının sonrasında ise artık 1999 yılında Nickelodeon isimli ve çocuklar için hazırlanmış olan bir kanal ile görüşmeleri sonrasında ise 100 Deeds for Eddie McDowd isimli bir dizide başrolde yer aldı. Onun bu başrolü aslında kariyer adımlarını da hızlı bir şekilde attı. 2000 yılında ise The Ultimate Christmas Present filmi ile izleyicilerin karşısına geçti. 2001 yılına gelindiği zaman ise Bette isimli diziye başladı. Bu dizide ona yakın arkadaşlarından bir tanesi olan Ashley Tisdale eşlik etti. Bu döneme kadar ağırlıklı olarak çok fazla adını ortaya çıkartmayan rollerde yer alsa da Brenda Song’un asıl çıkışı Disney Channel’a geçtiği zaman gerçekleşti. Disney bünyesinde birbirinden farklı dizilerde konuk oyuncu olarak kendini gösteren Brenda Song, Stuck in the Suburbs isimli filmde rol aldıktan sonra Zack ve Cody’nin Lüks Yaşamı isimli dizide rol almaya başladı.

2005 yılında çekilmiş olan bu dizide London Tipton karakterine hayat veren Brenda Song, genel olarak Paris Hilton karakterine gönderme yapmaktaydı. Karakterini başarılı bir şekilde canlandırmasının sonrasında ise çok daha fazla kişi tarafından tanınma başlandı. 2006 yılında ise Disney’in tasarlamış olduğu Wendy Wu isimli filmde başrolü oynayarak 1,2 milyon dolar kazandı. Sosyal Ağ, The Suite Life Movie de Brenda Song’un oynadığı filmler arasında kendine yer bulmakta. Başarılı oyuncu bunlarla birlikte birçok farklı yapımda da konuk oyuncu olarak yer almayı, böylece oyunculuğun ilerletmeyi sürdürüyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak