Begüm Kütük Kimdir ?

Begüm-Kütük-Kimdir
Paylaş
 

27 Ağustos 1970 İzmir doğumlu olan oyuncu, ilköğrenimini Namık Kemal İlkokulu’nda okumuştur. Liseyi ise İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. Daha sonrasında üniversite eğitimi için Fransa’yı tercih eden Begüm Kütük, burada bulunan Nancy Üniversitesi’ne kayıt yaptırdı. Üniversitenin medya ve iletişim bölümünde okumaya başlayan oyuncu üniversite bittikten sonra ise Türkiye’ye geri döndü ve burada oyunculuk kariyerine başladı. Bunun içinse öncelikli olarak tercihi televizyon dizileri oldu.

Sonrasında ise bunlarla birlikte sinema filmleri, kısa filmler ve reklamlarda da yer aldı. İçerisinde rol almış olduğunu Mar isimli film, Siyag Film Festivali bünyesinde en iyi film ödülü, İskenderiye Uluslararası Film festivalinde en iyi film ödülü, Malatya Film Festivali jüri özel ödülü aldı. Çalıkuşu isimli dizide ise Neriman karakterini canlandıran oyuncu, son dönemlerde ise Kaderimin Yazıldığı Gün isimli dizideki Defne karakteri ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

Oyuncu yalnızca televizyon ve sinema filmleri ile kendini geliştirmiyor. Bununla birlikte 2005 ile 2007 yılları arasında hazırlayarak sunmuş olduğu Sineshow isimli sinema programı ile sinema dünyasında meydana gelen tüm gelişmeleri izleyicilere sunmayı da başarı. 2010 – 2011 sezonunda ise rol almış olduğu Olağan Mucizeler isimli tiyatro oyununda rol almaya başladı. Bu oyundaki Joy karakterine başarılı bir şekilde hayat vermesinden dolayı da Direkler Arası Seyirci Tiyatro Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Uluslar Arası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Kısa Film, İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali gibi festivallerde de jüri görevini başarıyla üstlendi.

Yurtdışında yayınlanmış olan Orange GSM reklam filminde oynayan oyuncu, ülkemizde ise Samsung, Bosch ve Sarelle gibi büyük markalara ait reklam filmlerinde yer aldı. Oynamış olduğu her dizi, sinema ve reklam filminde başarılı sonuçlar elde etmek adına sıkı bir çalışma içerisine girmeye devam ediyor. Özel hayatında ise mümkün olduğu kadar sakin bir yaşamı tercih eden Begüm Kütük, 2010 yılında ise hayatını Erdil Yaşaroğlu ile birleştirdi ve uzun süredir mutlu, görenleri kıskandıran bir evliliği sürdürmeye devam ediyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak