Aysun Kayacı Kimdir ?

Aysun-Kayacı-Kimdir
Paylaş
 

Mankenlik yapan oyuncular arasında belki de en sevilenlerden birisi olan Aysun Kayacı, 23 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Güzelliğini ve fiziğini küçük yaşlardan itibaren ortaya koyan ünlü manken, 15 yaşındayken birçok fuarda stand görevlisi olarak çalışmaya başlamıştı. Burada keşfedilen ünlü yıldız uzun bir süre mankenlik yaptı ve dizi kariyerine de 2000 yılında oynadığı Zehirli Çiçek ile başladı.

2004 yılında ülkemizde düzenlenmiş olan 12. MGD Altın Objektif ödülleri’nde Yılın En İyi Mankeni seçilmiştir ve bu Aysun Kayacı’nın kariyerinde çok önemli bir yere sahiptir. Dizi kariyerine ara vermek istemeyen Aysun Kayacı 2005 yılında Çat Kapı dizisiyle beraber tekrar sevdikleriyle buluştı.

Kariyerindeki en büyük başarıyı ise 2006 yılında oynamış olduğu Doktorlar dizisinde yakaladı. Kariyerine devam etmek isteyen Aysun Kayacı, 2007 yılında da Sessiz Gemiler adlı dizide rol aldı. Sinema filminde oynamak istediğini hemen her fırsatta dile getiren Aysun Kayacı, Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filminde rol aldı ve burada şarkıcılık yapan birisini canlandırdı. Kariyeri boyunca birçok reklam filminden de teklif alan Aysun Kayacı ilk reklam filmini de 2008 yılında bir içecek firmasıyla anlaşarak çekmiştir.

Kariyerinin doruklarını yaşarken üniversite eğitimini sürdürmek isteyen Aysun Kayacı, 2009 yılında okuduğı Yeditepe Üniversitesi’nin Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyunculık kariyerine devam etmeye çalışan Aysun Kayacı, vaktinin büyük bir kısmını NTV’de ekranlara gelen Haydi Gel Bizimle Ol programına yönelik geçirmiştir. Aynı zamanda Haldun Dormen ile beraber şarkı yarışması sunmayada başladı.

Ekranlara 2008 yılında mahkemeye verildiği gerekçesiyle tekrar çıkan Aysun Kayacı, bunun nedenini ise bir televizyon programında söylediği ‘’Bu nasıl bir demokrasi? Benim verdiğim oy ile ayaktakımının dağdaki çobanın oyu bir olur mu’’ sözlerine bağladı. Bu sözlerden dolayı da Adıyaman Dayanışma Derneği Başkanı tarafından mahkemeye suç duyurusunda bulunulmak istendi. Tüm bu olaylar boy gösterirken kariyerine ara veren Aysun Kayacı, bankacı olan Efe Kapancı ile dünya evine girdi ve medyalardan uzak kalmak istediğini belirten Aysun Kayacı, eşi ile beraber Londra’da hayatını sürdürmektedir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak