Ayşe Hatun Önal Kimdir ?

Ayşe-Hatun-Önal-Kimdir
Paylaş
 

Güzelliğinin yanında herkesi kendine bağlayan sesiyle de yakından tanıdığımız Ayşe Hatun Önal 1978 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlayan Önal, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde eğitimini sürdürdü. İş hayatına özel bir şirkette başlayan ve burada Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalışan Önal, hayallerini gerçekleştirebilmek adına eğitimine son verdi.

1999 yılında ülkemizde düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve burada birincilik elde etti. Bu yarışmanın ardından da Ayşe Hatun Önal’ın mankenlik kariyeri başlamış oldu. Kariyerine uzun bir süre mankenlik ve sunuculuk yaparak devam eden Önal, en büyük hayali için ise ilk adımı 2003 yılında attı. En büyük hayali olan şarkıcılık için Universal Müzik katkılarıyla 2003 yılında ‘’Sonunda‘’ albümünü piyasaya sürdü. Şarkı piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra albümünde yer alan ‘’Çeksene Elini‘’ parçasına klip çekti ve tekrar dikkatleri üzerine topladı.

Standartların oldukça üzerinde olan bu klipte sözler ve elektronik alt yapı dikkatlerin ona çevrilmesindeki en önemli nedenlerdir. Klibinin yayınlanmasının ardından kısa bir süre sonra müzik kariyerini 5 yıllık bir ara verdi. Bu arada ise belirli defilelerde görev alan Ayşe Hatun Önal 2008 yılında ikinci albümü olan ‘’Sustuysam‘’ı piyasaya sürdü. Bu albümü için de ilk klibini ‘’Kalbe Ben‘’ için çekti. Yayınlanan klip kısa bir süre sonra oldukça fazla kişi tarafından ilgi gördü ve kanallarda en çok çalınan şarkılar arasına girdi.

Bu albümünün ardından da birkaç yıl müzik kariyerine ara veren Ayşe Hatun Önal ‘’Çak Bir Selam‘’ isimli single parçasıyla müzik dünyasına bomba gibi düştü. Yaz aylarının vazgeçilmez şarkılarından olan ‘’Çak Bir Selam‘’ ile kariyerinin zirve noktasını yaşamış oldu. Mankenlik, modellik ve şarkıcılık kariyerinin yanı sıra 2002 yılında ‘’Mumya Firarda‘’ adlı filmde de rol aldı. Ayrıca Ayşe Hatun Önal kariyeri boyunca birçok en iyi albüm, en iyi kadın pop sanatçısı, en iyi şarkı, en iyi klip ve en iyi remix gibi ödüllere layık görüldü.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak