Avukat Nurullah Cahan Kimdir ?

1973 yılında Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi doğan Avukat Nurullah Cahan İlköğretimini Uşak Ergenekon İlköğretim Okulunda okuduktan sonra orta ve lise öğrenimini Uşak İmam Hatip Lisesinde okudu. Uşak İmam Hatip Lisesini 1991 yılında dereceyle bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu. Askerlik vazifiesini Erzincan 3. Ordu Komutanlığında 257. kısa dönem olarak yaptıktan sonra 1999 yılında Uşak’ta serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl içerisinde Uşak Merkez Çınarcık Köyünden olan İngilizce Öğretmeni Halime Cahan ile evlendi. Siyasi hayatına 2001 yılında Ak Parti Uşak Merkez İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak başladı ve 2004 yılına kadar Ak Parti Uşak Merkez İlçe Teşkilatında görev yaptı.
31 yaşında iken, 2004 yılı mahalli seçimlerinde Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek Uşak Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanı oldu.2009 yılı mahalli seçimlerinde yeniden Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Uşak Belediyesi’nde 2004 yılından bu tarafa encümenlik ve çeşitli komisyonlarda komisyon üyeliği görevlerinde yer aldıktan sonra Plan-Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevlerinde de bulundu. 2014 yılı yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday olan Nurullah Cahan Uşak Belediye Başkanı seçildi. Avukat Nurullah Cahan evli, iki çocuk babası ve iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir…

Advertisement

One Response

  1. Ali Özcan

Leave a Reply

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Refresh