Atatürk Havalimanında Hayatını Kaybedenler

Atatürk Havalimanında hayatını kaybedenler
Paylaş
 

Saldırıda hayatını kaybeden Havalimanı TGS çalışanı Yusuf Hazinedaroğlu’nun nişanlısının annesi, “Servis beklemeye çıkmışlar. Mesaiye kalsalar çıkmayacaktı o çocuklar oradan. 10 gün sonra düğünü var. Cenaze Büyükçekmece’den kaldırılacak. Şimdi oraya götürüyoruz” diye konuştu. Hazinedaroğlu’nun yakını Tayyar Işıksaçan da, “36 yaşında Yusuf Hazinedaroğlu. Mesaileri bitiyor ve kapının önüne çıkıyorlar. Yanındaki arkadaşı yaralı ve bugün ameliyata alacaklar. Yusuf ile ilgili aldığımız son bilgi kendisiniz taşıyan taksiciye ulaştık. Durumunun çok ağır olduğunu hastaneye bıraktığını söyledi. Hastaneyle irtibata geçtiğimizde ise öldüğünü ve Adli Tıp’a götürüldüğünü öğrendik. Yaşadığımız olaylar çok doğru şeyler değil. Ülke çok önemli bir süreçten geçiyor. Tam komşularımızla aramızı düzelttiğimiz dediğimiz hadi bir bayram sevinci yaşayalım dediğimiz zamanda böyle bir şey ile karşılaşmak çok üzücü. İstanbul gibi büyük bir metropolde uluslar arası bir havaalanında çok şeyleri düşünmemiz lazım. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Burada anneler var babalar var. Bizler akrabaları buradayız. 36 tane can var. Hastanelerde yaralılar var. Sayının artmaması tesellimiz olacak. Bayram üzeri insanın yüreği yanar ya hepimizin yüreği yanıyor. Hepimizin başı sağ olsun. Biz 36 yaşında gencecik canımızı kaybettik” dedi.

Öte yandan yaşamını yitiren 36 kişiden 4’ünün Suudi Arabistan, 1’inin Ukrayna, 1’inin de İran uyruklu olduğu öğrenildi. Suudi Arabistan uyruklu Meryem, Kerimi, Zehra ve Hüda Amiri’nin sabah saatlerinde cenazelerinin teslim alındığı öğrenildi.

Hayatını kaybeden taksi şoförü Mustafa Bıyıklı’nın üvey kızı Öznur Buzakçı ise, “Cenazemizi bulduk ve bugün alındı. Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bir sürü insanın canı yandı. Şu mübarek günde herkesin canını yaktılar. Böyle bir adalet yok. Şu halimize baksanıza, binlerce insanın canı yandı. En son iki üç gün önce görüştük, yemek yedik içtik. Bu olaylar olunca aramaya başladım, açmıyor telefonunu. Hemen Bakırköy Devlet Hastanesi’ne gittik. Hastaneleri araştırdık. Hiçbir şekilde haber alamadık. En son umudumuz burasıydı. Buraya geldim sabaha kadar bekledim. Burada olmasını istemiyordum ama burada çıktı” ifadesini kullandı. Adli Tıp Kurumu önünde cenazelerini teslim almayanların bekleyişi devam ediyor.

Hayatını Kaybedenler:

Çağlayan Çöl
Mustafa Bıyıklı
Erol Eskisoy
Sıddık Turgan
Ertan An
Ali Zülfikar Yorulmaz
Serkan Türk
Göksel Kurnaz
Özgül İde
Sıdık Peçenek
Hüseyin Tunç
Ercan Sabat
Ethem Uzunsoy
Tevfik Yusuf Haznedaroğlu
Adem Kurt
Abdülhekim Buğda
Kerime Amiri
Meryem Amiri
Zehra Amiri
Hüda Amiri

[viralQuiz id=59]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak