Asuman Krause Kimdir ?

Asuman-Krause-Kimdir
Paylaş
 

Ekranların sevilen yüzü ve yarışmaların vazgeçilmez sunucusu Asuman Krause, 1 Mart 1976 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. Çerkez bir anne ve Alman bir babanın kızı olan Asuman, Berlin’de yaşamını sürdürmeye başladı. Daha küçük yaşlardayken anne ve babasının boşanmasıyla ciddi derecede bunalımlar yaşayan Krause, annesiyle birlikte yaşamını sürdürmeye devam etti. Annesiyle yaşamaya başladığı sırada Berlin’in sayılı restoranlarından birini işletmektelerdi.

Küçük yaşlardayken başlayan Almanya serüveni Asuman Krause için ilkokul birinci sınıfta sona erdi ve annesiyle beraber Türkiye’ye dönerek yaşamlarını Ankara’da devam ettirmeye başladılar. Krause, ilkokul eğitimini Ankara’da bulunan Alman Konsolosluğu’nun okulunda bir yıl devam ettirdi ve bunun ardından tekrar Almanya’ya döndü. Almanya’daki yaşamını ise babası ve ablasıyla devam ettirdi.

Küçük yaşlardan beri en büyük hayali basketbolcu olmak olan Asuman Krause, bu hayaline kavuştu ve 1.80’lik boyuyla Almanya Genç Milli Basketbol Takımı’na girmeyi başardı. Basketbol oynadığı zamanlarda Berlin’de bulunan bayan basketbolcular arasında en sevilenler ve en yetenekli görülen kişiler arasındaydı. Basketbol kariyerine bir süre bu şekilde devam eden Krause, bir süre Berlin’de basketbol hakemliği de yaptı. 17 yaşındayken ablasıyla beraber Türkiye’ye annesinin yanına dönen Krause bir daha Almanya’ya dönmedi.

Türkçe bilmediğinden dolayı eğitimini oldukça zor şartlarda tamamlayan Krause, uzun bir çabanın ardından Türkçeyi öğrendi. Kariyerine yönelik en büyük hamleyi ise 1998 yılında atan Asuman Krause, Türkiye’de düzenlenen güzellik yarışmasında ikinci oldu. Bu yarışmanın ardından ise spor kariyerine son verip mankenlik kariyerini başlattı. Kameralar karşısına çıkmaya başlayan Asuman Krause, 2002 yılında İsviçre’nin dünyaca ünlü saat markası olan Maurice Lacroix’in yayınladığı takvimde boy gösterdi. Oldukça dolgun ücretlerle birlikte ressamların nü tablolarına da figüranlık yapan Asuman Krause, televizyon karşısına da 2005 yılında Yaz Sabahı adlı şov programının sunuculuğunu yaparak geçti. Bunun ardından da Metin Şentürk ile başrollerini paylaştığı Sonradan Görme dizisinde rol aldı. Asuman Krause’nin mankenlik kariyeri ise 2006 yılında son buldu ve şarkıcılığa başladı. Kariyerinin zirvesini ise Show TV ekranlarından sunduğu Fear Factor ve ardından Whipeout yarışmasının sunuculuğunu yaptığı sıralarda yaşadı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak