Astsubay Mustafa Ayna Kimdir ?

Astsubay Mustafa Ayna Kimdir
Paylaş
 

Mardin’in Derik İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen astsubay Mustafa Ayna’nın acı haberi memleketi Çorum’un Osmancık İlçesi’nde yaşayan ailesine verildi. Kaymakam Cemalettin Demircioğlu ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İrfan Kıymaz tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı’na davet edilerek verilen haber ile yıkılan 3 çocuk babası Muzaffer Ayna, anne Gülsün Ayna gözyaşlarına boğuldu. 27 yaşındaki Nazlı Ayna ile evli olan ve 3 yaşında Melez Naz isimli bir kızı bulunan şehit Astsubay Mustafa Ayna’nın Yeni Mahalle’de bulunan babaevi Türk bayrakları ile donatıldı.

Acı haberini annesinin yanında alan şehit eşi 26 yaşındaki Nazlı Ayna, kocasının memleketi Çorum Osmancık’a gitmek üzere hazırlığa başladı.

Derik’in Bayır Mahallesi’nde, PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu iki asker şehit düştü. Şehit askerlerden birinin 9 yıllık Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna olduğu ortaya çıktı. Çorum’un Osmancık İlçesi nüfusuna kayıtlı Mustafa Ayna’nın şehadet haberi, 3 yaşındaki kızı Melek Nas Ayna ile birlikte Muğla’nın Ortaca İlçesi’ndeki baba ocağında bulunan şehit eşi 26 yaşındaki Nazlı Ayna’ya sağlık ekiplerinin gözetiminde askeri yetkililerce verildi. Baygınlık geçiren şehidin eşi Nazlı Ayna ve şehidin kayınvalidesi Hatice Ekiz’e sağlık ekipleri müdahale etti. Şehit haberinin kentte öğrenilmesi üzerine başta yakınları olmak üzere vatandaşlar, aileye taziye ziyaretine gelmeye başladı. Şehidin kayınvalidesinin iki katlı müstakil evine Türk bayrağı asıldı.

Olup bitenden habersiz olan Melek Nas annesinin kucağında bebeğiyle oynarken, gözü yaşlı kayınvalide Hatice Ekiz, yakınlarına sarılarak, “Bu da mı başımıza gelecekti” dedi. Damadının bir ay sonra tayininin çıktığı Bolu Mengen İlçe Jandarma Komutanlığı’nda göreve başlayacağını söyleyen Hatice Ekiz, “Damadımın geçen haftaya kadar yanındaydık. Bizi, gönderdi. 15 gün sonra kendisi gelecekti. Beraber, damadımın kardeşinin düğününe gidecektik. Yıkıldık” diyerek gözyaşını tutamadı.

[viralQuiz id=57]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak