Astsubay Mekan Şahin Kimdir ?

Mekan Şahin
Paylaş
 

Kayseri Komando Tugayı’nda görevli sağlık astsubay üstçavuş Mekan Şahin, görevli olarak Hakkari’ye giderken, Kayseri’de oturan eşi Aynur Şahin ise oğlu Bedirhan ile birlikte Sakarya’nın Arifiye İlçesi Hacıköy Mahallesi’nde oturan babasının yanına geldi. Astsubay Mekan Şahin Hakkari’de şehit düşerken, eşi Aynur Şahin’e acı haber verildi.

Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım ve askeri yetkililer aileye Mekan Şahin’in şehit düştüğünü haberini verirken, ailenin acısına ortak oldular. Aynur Şahin ve ailesi büyük üzüntü yaşarken, eve Türk bayrağı asıldı. Ailenin komşuları ve yakınları başsağlığı için eve geldi. Aynur Şahin, Türk bayrağını boynuna takarken, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

Terör örgütü ile girilen silahlı çatışmada sağlıkçı astsubay üstçavuş Mekan Şahin şehit düştü. Eşinin görevde olması nedeniyle Sakarya’nın Arifiye İlçesi’ndeki baba ocağına gelen Aynur Şahin’e eşinin şehit olduğu haberi verildi. Aynur Şahin ile ailesi büyük üzüntü yaşarken, şehidin 5 yaşındaki oğlunun babası geldiğinde saçlarını kestireceğini belirterek, babasını beklemesi yürek burktu.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada 6 askerin, müdahale için bölgeye sevk edilen helikopterin düşmesi sonucu da 2 pilotun şehit olduğu açıklandı. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün saat 04.50 civarında Hakkari Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada 6 askerin şehit düştüğü, 8 askerin yaralandığı belirtildi. Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterin ise Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğradığı ifade edilen açıklamada, teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen kazada helikopter pilotu 2 askerin şehit düştüğü, olayla ilgili inceleme ve araştırmanın devam ettiği ifade edildi.

[viralQuiz id=23]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak