Astsubay Mehmet Ali Dinç Kimdir ?

Astsubay Mehmet Ali Dinç
Paylaş
 

Diyarbakır’ın Sur İlçesinde dün gece şehit düştü Astsubay Mehmet Ali Dinç. Dün gece yapılan operasyonda teröristler ile girilen sıcak temasta yaralanan Dinç, Hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Şehit’in naaşı bugün yapılacak askeri törenden sonra memleketi Malatya ya uğurlanacak.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada “16 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu biri ağır olmak üzere 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen ağır yaralanan silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 23:45’te şehit olmuştur. Gün içerisinde çıkan çatışmalarda bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Malatya da Babaevin de büyük bir yas var. Türk bayrakları asıldı. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesin de bulunan Baba evine gelen yetkililer, Baba Ramazan ve Annesi Nuran Dinç’e acı haberi ilettiler. Annesi ve Babası gözyaşlarına hakim olamazken, komşuları da büyük üzüntü yaşadı.

Astsubay Mehmet Ali Dinç gibi nice kahramanların, askerimizin, polisimizin şehit haberlerinin bir an önce bitmesi dileğimizle artık bu çatışmaların durmasını istiyoruz.

Şehidin üzerinden çıkan bir ilkokul öğrencisinin mektubu herkesi duygulandırdı.
O Mektupta ‘Merhaba vatanımızı koruyan saygıdeğer insanlar. Vatanımızı ve milletimizi korumak amacıyla canlarınızı feda ediyorsunuz. Her gün şehitler oluyor. O PKK’lılar her gün bir can alıyor. Ama siz bizleri koruyan insanlarsınız. Allah sizleri korusun, yar ve yardımcınız olsun. Sizlerle Türkiye gurur duyuyor.’ yazıyordu.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak