Astsubay Çavuş Can Çalışkan Kimdir ?

astsubay_can_çalışkan_kimdir
Paylaş
 

Diyarbakırın Sur ilçesinde teröristler ile birlikte girilen sıcak çatışma da Astsubay Çavuş Can Çalışkan şehit düştü. 25 Yaşında olan Çalışkan, Diyarbakır Askeri Hastane de yapılan tüm müdahaleye rağmen maalesef kurtarılamadı.

Şehidin ailesine acı haber akşam saatlerinde Ankara Polatlı Topçu ve Füze okulunda görevli Subaylar tarafından verildi. Ankara Polatlı Yenimahalle Mevlana konutlarında bulunan Baba Evine gelen askeri yetkililere, Baba Mustafa Çalışkan ve Annesi Ayşe Çalışkan acı haberi duyunca yıkıldılar.

Anne Çalışkan askeri yetkilileri görünce, Neden geldiniz diye sorunca acı habere dayanamayarak acı feryatları yürek burktu. Astsubay İçin GATA’da Askeri tören düzenlenecek. Şehit için Polatlıda ki Çarşı Camiin de Öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındıktan sonra, Şehitliğe defnedilecek.

Genelkurmay Başkanlığından Yapılan Açıklamada:

“28 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silaharkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 14.48’de şehit olmuştur. Bizleri derin biracı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz”


  • Site Yorum

Bir yorum bırak