Astsubay Anıl Gül Kimdir ?

Anıl Gül
Paylaş
 

Nusaybin’deki operasyonda PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucunda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan 25 yaşındaki Astsubay Anıl Gül’ün, Eskişehir’in Gültepe Mahallesi Açıkalın Sokak’ta oturan ailesine haberi askeri yetkililer iletti. Türkan ve Yücel Gül çifti, oğullarının şehit olduğunu öğrenince gözyaşlarına boğuldu.

Haberi alınca fenalaşan Türkan Gül’e, evin önünde hazır bekletilen ambulanstaki sağlık görevlileri müdahale etti. Yerel bir gazetenin matbaasında çalışan şehit babası Yücel Gül de yakınlarını kendisini çağırmasının ardından geldiği evinde oğlunun şehit olduğunu askeri yetkililerden öğrendi. Bekar olan oğulları Astsubay Kıdemli Çavuş Anıl Gül’ün şehit olmasıyla bir kızları kalan Türkan ve Yücel Gül çiftinin oturduğu 3 katlı binanın üst katındaki evine büyük bir Türk Bayrağı asıldı.

Mardin Valiliği, bugüne kadar Nusaybin İlçesi’nde sürdürülen operasyonlarda toplam 385 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

“İlimiz Nusaybin İlçesi merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında 18 Mayıs 2016 saat 09.00 itibariyle 385 terörist etkisiz hale getirilmiş, 371 barikat kaldırılmış, 950 el yapımı patlayıcı (EYP) imha edilmiştir. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 62 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte;1621 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmış, operasyon bölgesindeki ailelere 1925 adet gıda paketi yardımı yapılmış, 2602 vatandaşımız nöbetçi eczaneden faydalanmış, 112’ye gelen bütün çağrılar karşılanmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla Bölücü Terör Örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir.”

Nusaybin’de kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için 14 Mart’ta başlatılan sokağa çıkma yasağından sonra asker ve polisin başlattığı operasyonlar sürüyor. Bugün sabah saatlerinde Yenişehir Mahallesi Tunç Sokak üzerinde PKK’lı teröristler keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte 1 astsubay ağır yaralandı. Ambulansla Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan astsubay, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.

Nusaybin’de PKK’lıların keskin nişancı tüfeği ile ateş açarak şehit ettiğini Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Anıl Gül için Mardin 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası’nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran ve Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Tören, şehidin Türk bayrağına sarılı cenazeleri katafalka konulması ile başladı. Şehidin geçmişinin okunması ile devam eden törende Müftü Vekili İsmail Ünal şehitler için yaptığı duadan sonra helallik istedi. Şehidin silah arkadaşları adına Piyade Yüzbaşı Hakan Yay, yaptığı konuşmada, terör örgütünün vatandaşı silah zoruyla canlı kalkan gibi kullandığını, masum insanları ve beşikteki bebekleri dahi öldürerek kirli yüzünü tekrar gösterdiğini belirterek, Türkiye Cumhuriyeti devleti kanunları önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerini söyledi.
Yapılan törenden sonra şehit Anıl Gül’ün cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Eskişehir’e gönderildi.

[viralQuiz id=32]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak